DieRoten.pl

Oficjalnie: Simon z kontraktem do 2024 roku

fot. Merk Picture / Shutterstock.com
Reklama

W żeńskiej drużynie Bayernu Monachium można wyróżnić kilka kluczowych zawodniczek, bez których ciężko jest sobie wyobrazić pierwszy skład FCB Frauen.

Jedną z takich piłkarek bezsprzecznie jest 30-letnia Carolin Simon, która występuje na co dzień na lewej obronie nie tylko w żeńskiej drużynie Bayernu, ale i również w niemieckiej reprezentacji narodowej.

Na potwierdzenie fakt, jak bardzo ważną jest ona piłkarką dla FCB Frauen, bawarski klub zdecydował się przedłużyć jej wygasający kontrakt do 30 czerwca 2024 roku. Defensorka nie ukrywa, iż jest bardzo szczęśliwa, że może kontynuować swoją dalszą przygodę z „Gwiazdą Południa”.

− Dla mnie osobiście, Bayern jest po prostu najfajniejszym i najlepszym klubem. Czuję się tutaj świetnie. Ponadto mogę bez przeszkód w pełni identyfikować się z FCB – powiedziała Simon.

− Zespół jest tutaj wspaniały, dlatego cieszę się, że mogę tutaj kontynuować swoją grę – podsumowała Carolin Simon.

Simon w bawarskim klubie występuje już od lata 2019 roku. Jeśli zaś mowa o bieżącym sezonie 2022/23, niemiecka obrończyni może pochwalić się 17 występami, w których to zaliczyła 4 bramki oraz 5 asyst.   

Źródło: FCB.de
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...