DieRoten.pl

Saga związana z wyborem przez Jamala Musialę reprezentacji narodowej w końcu dobiegła końca! 17-latek podjął decyzję o tym, jaki kraj będzie reprezentował w przyszłości.

Podczas wywiadu dla angielskiego „The Athletic” 17-latek potwierdził ostatnie doniesienia prasowe – Jamal przyjął zaproszenie Loewa i będzie reprezentował niemiecką kadrę narodową. Jak donosi „Bild” Musiala dziś nad ranem poinformował o swojej decyzji Southgate’a, czyli selekcjonera Anglików.

W kwestii wyboru „Die Mannschaft” decydujące okazały się rozmowy telefoniczne z Loewem, spotkanie po meczu z Hoffenheim oraz „ludzkie” podejście Jogiego do całej sprawy. Dziennikarze podkreślają, że zawodnik w ostatnim czasie prowadził intensywne rozmowy ze swoją rodziną, zaś wpływ piłkarzy Bayernu był nieoceniony.

Jamal rozmawiał także na ten temat z Gnabrym, Neuerem i Kimmichem, którzy nieustannie polecali mu wybór kadry Niemiec. Ostatecznie pomocnik pokierował się sercem i dokonał wyboru.

− Moje serce bije dla Niemiec i Anglii. Nic się nie zmieni, moje serce nadal będzie biło dla tych dwóch krajów. Dużo myślałem o tym wszystkim. Co jest najlepsze dla mojej przyszłości? W jakim zespole będę miał więcej szans na grę? – powiedział Musiala.

− W końcu posłuchałem uczucia, które od dłuższego czasu podpowiadało mi, że to właściwa decyzja, aby grać dla Niemiec, czyli dla kraju, w którym się urodziłem. Jednakże to nie była dla mnie łatwa decyzja – mówił dalej.

− Nie byłbym w tym miejscu, w którym teraz się znajduję, bez zaufania i wsparcia Chelsea i Angielskiego Związku Piłki Nożnej, zarówno w trudnych, jak i przyjemnych momentach. Nie zawsze było łatwo, ale to oni uczynili mnie graczem, którym jestem teraz podsumował Jamal Musiala.

Okazję do zaprezentowania swoich możliwości, utalentowany pomocnik będzie miał już w marcu, kiedy to niemiecka reprezentacja narodowa w ramach eliminacji do Mundialu w 2022 roku zagra kolejno z Islandią, Rumunią oraz Macedonią Północną.

Nowa umowa na dniach

Niemiecki „Sport1” dodaje także, że w najbliższych dniach Musiala podpisze nowy kontrakt z Bayernem. Nie ustalono konkretnej daty podpisania umowy, ale wiadomo, że będzie ona obowiązywała do 2026 roku, zaś Jamal ma zarabiać do 5 mln € rocznie.

źródło: Bild.de

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (19)

reklama25.02.2021 10:33
Wciąż musi się bardzo wiele uczyć, ale w Bayernie ma do tego idealne warunki.
25.02.2021 07:08
@Arkady142 w takim razie jest to miłe zaskoczenie w kontekście Twoich innych wypowiedzi :)
25.02.2021 02:01
@vaterland pudło. Jest jedna dyscyplina sportowa, w której (oczywiście nie licząc rep. Polski) kibicuję rep Niemiec także szach-mat w kwestii uprzedzeń ;)

Edytowano : 2021-02-25 02:05:02

Trochę przeginasz bo mówisz to tak, jakbym nie szanował rep. Niemiec.
Zresztą nie wiem co widzisz kontrowersyjnego w tym co napisałem. Nie neguję tego że może czuć sympatię względem kraju w którym się urodził. Ale nie zmienia to faktu że na pewno bardzo poważnie analizował sytuację i gdzie będzie miał lepsze warunki do sukcesów i nie tylko.
25.02.2021 01:50
@tapczan z rigczem. Bayern i niemiecka piłka to dwie rzeczy, które się pięknie uzupełniają. Zawsze bliżej na zgrupowania, łatwiej pogodzić terminarz, lepsza komunikacja z kolegami no i to kolejny Bawarczyk z dużymi szansami na międzynarodowe trofea. Bayern zawsze był silny kiedy jego zawodnicy stanowili trzon Nationalelf.

Zresztą z perspektywy kibica reprezentacji Niemiec to świetna wiadomość i szansa na oparcie moich dwóch ukochanych drużyn o tych samych ulubionych zawodników. Wśród starych kibiców Bayernu, masa jest również fanami DFB więc myślę, że radość jest uzasadniona.

@Arkady142 to, że masz uprzedzenia względem Niemiec (co jak na kibica niemieckiego klubu jest dziwne) wie to już prawie każdy na tej stronie. Musisz się pogodzić jednak, że dla wielu kibiców Bayernu szacunek i sympatia względem kraju z którego wyrósł nasz klub jest znacznie większy niż względem reprezentacji Anglii. Moje serce bije dla niemieckiej piłki i fajnie, że będę miał podwójną szansę na kibicowanie naszemu zawodnikowi- w trykocie Bayernu i trykocie reprezentacji Niemiec.
24.02.2021 21:36
To jest świetna informacja z punktu widzenia Bayernu. Będzie większe prawdopodobieństwo, że zostanie u nas na lata. Zgranie jest ważne, może być również kluczowe w kontekście zdobywania trofeów na szczeblu reprezentacyjnym. Nie mówiąc o tym, że mąciliby mu w głowie jakby jechał na kadrę Anglii. Już sama kasa jest wystarczającym wabikiem. Alabie poprzewracała w głowie...
24.02.2021 18:26
Ja też się cieszę że gra dla Niemiec, kibicuję tej reprezentacji na turniejach a Musiala może wiele dać tej drużynie. Myślę że jest to dobra decyzja której nigdy nie będzie żałował:)
24.02.2021 17:44
Cieszę się, że wybrał grę dla Niemiec - może go "Jogi" powoła na Euro, by zdobywał doświadczenie i wchodził na kilka minut, ale do tego raczej daleka droga.
24.02.2021 17:37
@tapczan
Jak już to chyba tylko Niemieccy zawodnicy a nie że wszyscy.
Nie dziwię się. Gdybym był Niemcem i grał w Bayernie też bym tak robił aby kumpel poszedl ze mną i do reprezentacji.
Integracja? Już sama gra w Bayernie powoduje tak silną integrację że nie potrzeba do tego kilu/kilkunastu dni na 3 msc.

PS. Nie od zawsze a jakoś od końcówki lat 60.
24.02.2021 15:38
@Arkady142 a czemu cały Bayern wraz z samymi zawodnikami przekonywali Musiale do reprezentacji Niemiec ? Bo im to bez różnicy ? No chyba właśnie nie. Większa integracja i przywiązanie dzięki temu do klubu. Nie będzie też przez kumpli z reprezentacji Anglii za zgrupowaniach ciągnięty do angielskich klubów. Bayern to niemiecki klub, który od zawsze miał silną reprezentację kadrowiczów DFB i tak będzie też w przyszłości
24.02.2021 15:01
24.02.2021 14:02
Dlatego temat Mullera jest zamknięty w reprezentacji. Lepiej jak powoła Musiale do repry niż Thomasa i da mu szanse.
24.02.2021 13:40
No to mamy kolejnego reprezentanta niemiec. Polowa 11 kadry to bawarczycy wiec sie chlopak ogra z nimi jeszcze bardziej
24.02.2021 13:34
jak ktoś gra w FUT to ta sytuacja działa imho na plus ;-)
poza tym fajnie, cieszy mnie jego wybór.
24.02.2021 13:12
Można tylko żałować że "Zibi Top " nie włączył się w te dywagacje i nie uświadomił go że Musiała to jednak typowo polskie nazwisko :D
W każdym razie samych sukcesów dla Jamala niezależnie w której reprezentacji będzie grał.
24.02.2021 13:10
@Globin23
Otóż to.

Ważne aby dla Bayernu grał super a to w jakiej kadrze zagra to tak naprawdę mało istotne. Zresztą, tutaj może nie tyle dylemat kim bardziej się czuje ale jakie będzie miał profity. A historia, jest ewidentnie za Niemcami. Bo Anglicy mieli nie raz fantastycznych piłkarzy i nic nie wygrywali na wielkich imprezach. A Niemcy mogli mieć przeciętnych piłkarzy i zagrać w finale MŚ (Jak np. w Korei i Japonii gdzie poza Kahnem i może Ballackiem i Schneiderem, nie było graczy na których można było powiedzieć, może grać w każdej drużynie świata i być pierwszym wyborem).

Edytowano : 2021-02-24 13:13:02

@tapczan - niby dlaczego?
24.02.2021 13:09
@Globin23 z punktu widzenia Bayernu wybór reprezentacji Anglii nie byłby happy endem.
24.02.2021 12:48
Ten dylemat uczuciowy co do narodowości - skąd ja to znam :D

Dobra decyzja będziemy mieć dużo pożytku z tego piłkarza.
24.02.2021 12:46
@tapczan
A jakby wybrał Anglie to nie byłoby happy endu? Dla mnie obojętne jaką reprezentację wybrał. Byle się rozwijał i zasługiwał na grę w niej.
24.02.2021 12:25
W końcu kończy się ta telenowela i to z happy endem. Świetna decyzja Jamala, która jest też na rękę Bayernowi. Nie spodziewam się po tej decyzji żadnych problemów z podpisaniem kontraktu.