DieRoten.pl
Reklama

Oficjalnie: Mathys Tel nowym graczem Bayernu!

fot. PodStadionem.pl
Reklama

Potwierdziły się doniesienia niemieckich i zagranicznych mediów w sprawie pozyskania przez klub ze stolicy Bawarii nowego ofensywnego zawodnika.

Stało się! Po nieustannych spekulacjach i doniesieniach medialnych z Niemiec i Francji, Bayern Monachium oficjalnie potwierdził zakontraktowanie nowego zawodnika do ataku – z dniem 25 lipca 2022 roku szeregi rekordowego mistrza Niemiec wzmocnił Mathys Tel.

17-letni napastnik do tej pory reprezentował barwy Stade Rennes, ale ostatecznie Francuzi zgodzili się na sprzedaż jednego z największych talentów francuskiej piłki do bawarskiego klubu. FCB za mistrza Europy U-17 miał zapłacić 20 mln euro podstawy plus 8,5 mln euro w bonusach.

Nowy nabytek „Gwiazdy Południa” w rozmowie dla „FCB.de” nie krył swojej dumy z faktu przenosin na Allianz Arenę. Swoje zdanie wyraził też Hasan Salihamidzic, który do samego końca walczył o Mathysa.

Mathys Tel:

− Bayern to jedna z najlepszych drużyn na świecie. Bardzo się cieszę na to wielkie wyzwanie i dam wszystko dla tego klubu. Rozmowy z Hasanem i szefami FCB zrobiły na mnie duże wrażenie i szybko uświadomiły mi, że zdecydowanie chcę trafić do Bayernu.

Hasan Salihamidzic:

− Mathys Tel to jeden z największych talentów w Europie, bardzo szybki, silny technicznie i wszechstronny napastnik. W tym roku został mistrzem Europy z Francją U-17, będąc kapitanem. Obserwowaliśmy go od dłuższego czasu. Teraz udało nam się go przekonać, by swoje kolejne ważne kroki stawiał właśnie z nami. Jesteśmy z tego dumni, ponieważ było wiele klubów, które chciały go ściągnąć. Rozwój tak wyjątkowego młodego zawodnika to dla nas wszystkich ekscytujący projekt. Mathys potrzebuje teraz czasu, ale oczywiście potrzebuje też zadań i rytmu meczowego. Wszyscy jesteśmy przekonani, że ma przed sobą wielką karierę i pomoże naszej drużynie.

Mathys Tel

17-latek przeniósł się do klubu z Rennes w lipcu 2020 roku z młodzieżówki Montrouge FC. W zeszłym sezonie Mathys zadebiutował w pierwszym zespole i wystąpił łącznie w 10 spotkaniach o stawkę. Tel może grać na skrzydle oraz na „9”, zaś jego szacunkowa wartość to 2 mln euro. Warto podkreślić, że w czerwcu 2022 roku, Francuz poprowadził swoich kolegów w roli kapitana do złotego medalu na EURO U-17.

Źródło: FCB.de
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...