DieRoten.pl
Reklama

OFICJALNIE: Kompany trenerem Bayernu!

fot. operations@newsimages.co.uk /Photogenica
Reklama

Po tym, jak z Bayernu odszedł Thomas Tuchel, klub wreszcie ogłosił nazwisko nowego trenera. Pojawiające się od pewnego czasu spekulacje medialne okazały się prawdziwe, bowiem niespodziewanie został nim Vincent Kompany.

Na oficjalnej stronie internetowej Bayernu Monachium pojawił się komunikat głoszący, że nowym trenerem Bayernu Monachium został oficjalnie Vincent Kompany. Trzydziestoośmioletni Belg podpisał umowę do 30 czerwca 2027 roku.

Możemy przeczytać słowa dyrektorów rekordowego mistrza Niemiec na temat nowego trenera.

Członek zarządu ds. sportu Max Eberl:  „Jesteśmy zachwyceni możliwością sprowadzenia Vincenta Kompany’ego do FC Bayern. W rozmowach z nim od razu znaleźliśmy wspólny język. Wyraźnie pokazał nam, jak bardzo podoba mu się praca w Bayernie, i że nie może się doczekać, aby się jej podjąć. Vincent Kompany jest głodny sukcesu i oferuje wszystko: jako zawodnik był już ważną postacią w futbolu na międzynarodowym poziomie, a także jest liderem jako trener. Chcielibyśmy ponownie zobaczyć większą ciągłość na tym stanowisku. Razem z nim chcemy wiele osiągnąć w Bayernie i oczywiście wspólnie odnieść sukces”.

Dyrektor sportowy Bayernu Christoph Freund: „Vincent Kompany to typ trenera, który bardzo dobrze wpasowuje się w filozofię gry i tożsamość Bayernu: jego zespoły chcą posiadać piłkę i grać dominujący i intensywny futbol. To młody, bardzo ambitny trener z dużym międzynarodowym doświadczeniem, trzyma rękę na pulsie, jeśli chodzi o zawodników i dokładnie wie, co musi się wydarzyć na boisku. Może dać naszemu zespołowi i da z siebie naprawdę wiele”.

Witamy w Bayernie i życzymy powodzenia!


Źródło: fcbayern.com
Matilegolas

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...