DieRoten.pl
Reklama

Oficjalnie: Kimmich zawieszony na dwa spotkania

fot. Ł. Skwiot/skwiot.pl
Reklama

Przed dwoma dniami swoje dziewiąte oficjalne spotkanie w sezonie ligowym 2023/2024 rozegrali zawodnicy pierwszego zespołu rekordowego mistrza Niemiec.

Co prawda monachijczycy rozbili w ramach 9. kolejki ekipę Darmstadt aż 8:0, ale bawarski klub okupił to jakże wysokie zwycięstwo czerwoną kartką Joshuy Kimmicha, który został wyrzucony z boiska już w czwartej minucie meczu.

Zgodnie z oczekiwaniami, dziś odbyło się kolejne posiedzenie Sądu Sportowego Niemieckiego Związku Piłki Nożnej, który zajął się bieżącymi sprawami oraz wydarzeniami w niemieckiej piłce – w tym mowa między innymi o przewinieniu pomocnika Bayernu Monachium.

Ostatecznie 28-latek został ukarany zawieszeniem dwóch spotkań ligowych – w rezultacie Niemiec opuści nie tylko pojedynek z Borussią Dortmund (4 listopada), ale i również z Heidenheim (11 listopada).

− Po czerwonej kartce w meczu Bundesligi przeciwko SV Darmstadt 98, Joshua Kimmich został ukarany przez Trybunał Sportowy Niemieckiego Związku Piłki Nożnej (DFB) karą dwóch meczów mistrzowskich w licencjonowanych ligach (…). Kara została nałożona w postępowaniu jednoinstancyjnym w następstwie oskarżenia Komisji Kontroli DFB o niesportowe zachowanie – czytamy w oświadczeniu DFB.  

Joshua Kimmich będzie mógł jednak zagrać w najbliższym pojedynku Pucharu Niemiec przeciwko 1. FC Sarrbruecken. W przypadku rozgrywek Bundesligi, 28-latek powróci dopiero 24 listopada na starcie 12. kolejki z 1. FC Koeln.

Źródło: DFB / FCB
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...