DieRoten.pl

Oficjalnie: Jastremski przenosi się do Austrii

fot. Vitalii Vitleo / Shutterstock.com
Reklama

Latem zeszłego roku, klub ze stolicy Bawarii zdecydował się wypożyczyć wielu zawodników z różnych zespołów (U-17, U-19 oraz U-23). Wśród nich możemy wyróżnić m. in. Lenna Jastremskiego.

22-letni napastnik trafił na roczne wypożyczenie do trzecioligowego FC Erzgebirge Aue, ale zaledwie po pół roku gry, władze bawarskiego klubu w porozumieniu z Aue zdecydowały się skrócić ten czas, albowiem Niemiec nie otrzymywał zbyt wielu szans i minut (spędził na boiskach 720 minut, strzelając 2 bramki i notując 2 asysty).

Dyrektor sportowy trzecioligowej ekipy zdradził również, że sam Jastremski poprosił ich o zgodę na rozwiązanie kontraktu przed czasem, aby podjąć się innego wyzwania.

− Lenn miał nadzieję na więcej czasu gry tutaj u nas. Ponieważ nie możemy mu tego zagwarantować również w przyszłości, spełniliśmy jego prośbę o wcześniejsze rozwiązanie kontraktu – powiedział Matthias Heidrich z Aue.

Snajper nie wrócił jednak do Monachium, lecz został od razu wypożyczony do końca sezonu do austriackiego klubu Grazer AK 1902 (poziom drugiej ligi).

Warto podkreślić, że w drużynie tej Lenn będzie mógł grać razem z innym graczem FCB, a mianowicie z 19-letnim Shaoziyang Liu (bramkarzem). Okazję do zaprezentowania swoich umiejętności, obaj piłkarze będą mieli już dziś o 14:30, kiedy to odbędzie się sparing Grazera z SFC Opavą.

Źródło: Spox
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...