DieRoten.pl
Reklama

Oficjalnie! Fein z umową do 2023 roku!

fot. DieRoten.pl
Reklama

Stało się! Zgodnie z wszelkimi zapowiedziami i spekulacjami niemieckiej prasy, Bayern Monachium oficjalnie potwierdził, że Adrian Fein przedłużył umowę z klubem.

Bayern Monachium za pośrednictwem swojego oficjalnego serwisu potwierdził, że Adrien Fein podpisał nową umowę, która będzie teraz obowiązywać do końca czerwca 2023 roku!

Środkowy pomocnik od kilku miesięcy notuje stare postępy w swoim rozwoju, zaś według różnych doniesień, po swoim powrocie z wypożyczenia, klub ze stolicy Bawarii planuje ustabilizować i włączyć go do pierwszego zespołu "Gwiazdy Południa".

– Urodziłem się tutaj i spędziłem wiele lat swojej młodości w Bayernie. Jestem szczęśliwy, że otrzymałem szansę na przedłużenie umowy. Czas w HSV jest dla mnie bardzo ważny. Mogę nabrać doświadczenia i rozwinąć się – powiedział Fein.

Adrian przez ostatnie półtora roku miał okazję nabrać doświadczenia i praktyki meczowej w rozgrywkach drugiej Bundesligi. Przez ten czas poczynił spory postępy w swoim rozwoju. Jesteśmy świadomi i przekonani, co do jego potencjału, dlatego też postanowiliśmy związać się z nim na dłuższy czas skomentował Salihamidzic.

Adrian Fein swoją przygodę z Bayernem Monachium rozpoczął latem 2006 roku, kiedy to jako 7-latek trafił do młodzieżówki FCB z TSV 1860. W kolejnych latach przechodził przez kolejne etapy szkolenia, po czym w sierpniu 2018 roku został wypożyczony do Jahn Regensburgu. Po powrocie z wypożyczenia klub ponownie podjął decyzję, aby wysłać swojego pomocnika do innego klubu − obecnie Fein do końca bieżącego sezonu reprezentuje HSV.

Jeśli spojrzymy na dotychczasowe liczby wychowanka bawarskiego klubu, to 20-latek miał okazję łącznie wystąpić w 20 spotkaniach dla Hamburgera, zaś jego dorobek w tym okresie to bramka oraz cztery asysty (jak na defensywnego pomocnika jest to bardzo przyzwoity wynik). Przy okazji warto również wspomnieć, że średnia not wystawionych Feinowi przez niemiecki magazyn "Kicker" za dotychczasowe występy w 2. Bundeslidze wynosi 2,97 − daje mu to dokładnie piętnastą lokatę w całej lidze.

Źródło: FCB.de
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...