DieRoten.pl
Reklama

Oficjalnie: Beckenbauer doczeka się pomnika obok Gerda

fot. © 360ber / Photogenica / DieRoten.pl
Reklama

7 stycznia 2024 roku był bardzo smutnym dniem dla piłkarskiego świata – w wieku 78 lat zmarł legendarny Franz Beckenbauer.

Śmierć legendarnego „Cesarza” była wielkim ciosem dla piłkarskich Niemiec i całego świata, jako że Franz był uważany za jednego z najlepszych piłkarzy w historii futbolu.

Niemniej jednak pamięć o wielkim Beckenbauerze będzie wieczna – zadba o to Fundacja Kurta Landauera, która ogłosiła oficjalnie, że za około 1,5 roku przed Allianz Areną, tuż obok posągu Gerda Muellera, pojawi się również pomnik „Kaisera”.

Podobnie jak w przypadku „Bombera”, statua „Kaisera” będzie półtora razy większa od „oryginału” i zostanie odlana z brązu.

− Elegancki kapitan Franz i jego przyjaciel Gerd Mueller wspólnie rzucą pozytywny cień na teraźniejszość, a świadomość naszej wspaniałej historii klubu zostanie przeniesiona na następne pokolenia i mocno zakotwiczona – powiedział Christian Kroell z Fundacji Kurta Landauera.

Wszyscy zainteresowani mogą przekazywać swoje darowizny na konto Fundacji Kurta Landauera – wszystkie środki zostaną wykorzystane na budowę pomnika, który jak pisaliśmy wyżej, ma pojawić się za około 18 miesięcy.

Dane do darowizn:

Kurt Landauer Stiftung e.V.
Temat: Denkmal an Franz
IBAN: DE36 7019 0000 0002 1837 49
BIC: GENODEF1M01

PayPal: 
http://paypal.me/kurtlandauerstiftung

Źródło: Bild
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...