DieRoten.pl

Nuebel: Nie jestem do końca zadowolony z mojej gry

17.11.2021, 07:55:29
PodStadionem.pl

Na samym początku letniego okienka transferowego Bayern Monachium podjął decyzję o wypożyczeniu do AS Monaco swojego drugiego bramkarza, czyli Alexandra Nuebela.

Niemiecki golkiper został wypożyczony na dwa sezony, ale warto podkreślić, że monachijczycy mają prawo do skrócenia umowy wypożyczenia o jeden sezon, jeśli zajdzie taka potrzeba (nieoficjalnie na wypadek kontuzji kapitana Manuela Neuera).

Nie tak dawno temu Alexander Nuebel udzielił obszernego wywiadu dla niemieckiego magazynu „Kicker”, w którym odniósł się między innymi do swoich przenosin do Ligue 1 oraz różnić między niemiecką a francuską ligą. Bramkarz przyznał również, iż nie jest do końca zadowolony ze swojej obecnej gry.

− Nie, nie jestem do końca zadowolony. Wciąż były mecze, w których mogłem grać do zera. Na początku straciliśmy niepotrzebnie bramki. Statystyki mogłyby wyglądać lepiej – powiedział Nuebel.

− Ligue 1 to topowa liga z wieloma młodymi zawodnikami. Przygotowuję się tak, jak w Bundeslidze, gdzie znałem większość zawodników po przeciwnej stronie. To nie to samo co tutaj – mówił dalej.

− To zależy od tego, gdzie grasz. Ale nie nazwałbym tego krokiem w tył. Mieliśmy już kilka meczów na szczycie, przeciwko Lyonowi, Marsylii, Nicei, to są wielkie drużyny. To jest naprawdę jak Bundesliga – dodał bramkarz.

W tej samej rozmowie z dziennikarzem, obecny numer jeden w bramce AS Monaco odniósł się również do swojego pierwszego roku w Bayernie (rozegrał raptem 4 spotkania licząc wszystkie rozgrywki).

− Jako bramkarz osiągnąłem w Monachium inny poziom. Jakość w Bayernie jest ogromna, w całym klubie czuć sukcesy. Z drugiej strony, miałem tylko 4 mecze. Nie miałem już tego rytmu. Czas spędzony w Monachium był więc mieczem obosiecznym – podsumował Alex Nuebel.

źródło: Kicker.de

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (4)18.11.2021 09:28
Dużo pracy przed nim, jak w przyszłości ma zastąpić Neuera. Na razie się na to nie zanosi.
17.11.2021 15:31
Najważniejsze że gra regularnie. Liga Francuzka nie jest słaba więc na pewno podnosi swój poziom.
17.11.2021 11:13
Musi pracować i walczyć o swoje. Na pewno ciężka praca oraz doświadczenie we Francji opłacą się.
17.11.2021 11:02
Zaraz Manu przedłuży kontrakt i Nuebel będzie miał dodatkowy powód do niezadowolenia.