DieRoten.pl
Reklama

Nuebel jutro graczem VfB?

fot. Vitleo / Shutterstock.com
Reklama

Bardzo możliwe, że już jutro poznamy oficjalnie nowy klub Alexandra Nuebela, który tego lata powrócił do Monachium po 2-letnim wypożyczeniu.

Niemiecki golkiper przez ostatnie dwa lata grał i bronił barw AS Monaco, ale po tym jak Francuzi nie zdecydowali się na wykup bramkarza, ten powrócił 1 lipca do Monachium, jako że jego kontrakt z Bayernem jest ważny do końca czerwca 2025 roku.

Od samego początku wiadomo było jednak, że nie ma on żadnych perspektyw w bawarskim klubie, dlatego też transfer od samego początku był uważany za najlepsze możliwe wyjście. Po nieco dłuższym oczekiwaniu, w końcu Alex Nuebel znalazł nowego pracodawcę.

Niemieckie media informują, że Niemiec trafi do VfB Stuttgart, które dogadało się już z „Bawarczykami” w sprawie rocznego wypożyczenia na sezon 2023/2024.

Nieoficjalnie mówi się, że na konto FCB wpłynie około 1 mln euro z tytułu opłaty za wypożyczenie. Co do samego golkipera, to jak informują niemieckie źródła, zrezygnował on ze sporej części wynagrodzenia, aby dołączyć do stuttgartczyków. Za rok gry w VfB zarobi on około 3 mln euro.

Jutro badania i podpis

Alex nie poleciał dziś z zespołem do Tokio, lecz udał się do Stuttgartu, gdzie już jutro przejdzie niezbędne badania medyczne, po czym złoży podpis pod umową. Najwcześniej jego transfer może zostać ogłoszony jutrzejszego popołudnia lub wieczorem.

Źródło: Bild / Sky / Sport1
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...