DieRoten.pl
Reklama

Nieoficjalnie: Richards piłkarzem Crystal Palace

fot. Ł. Skwiot
Reklama

Bardzo możliwe, że jeszcze dziś Bayern Monachium oraz Crystal Palace ogłoszą transfer utalentowanego środkowego obrońcy – Chrisa Richardsa.

W ostatnich dniach pojawiło się wiele informacji na temat przyszłości Amerykanina, który jak już informowaliśmy wcześniej, nie poleciał z pierwszym zespołem Bayernu na tournée po Stanach Zjednoczonych.

Powodem były oczywiście wszelkie formalności związane z transferem do Crystal Palace. Kilka dni temu Chris wylądował w Anglii, gdzie odbył niezbędne badania medyczne oraz testy sprawnościowe.

Według informacji kilku niemieckich źródeł oraz Fabrizio Romano, ostatecznie transfer Richardsa został wczoraj sfinalizowany – badania zakończyły się pomyślnie, oba kluby osiągnęły pełne porozumienie, zaś defensor podpisał nowy i długoterminowy kontrakt.

Nieoficjalnie mówi się, że „Bawarczycy” zarobią na tym ruchu około 20 milionów euro – mowa o kwocie podstawowej rzędu 12 mln euro oraz stosunkowo łatwych w osiągnięciu bonusów do 8 mln euro. Warto przy okazji wspomnieć, że 35% zysku ma wpłynąć na konto FC Dallas z tytułu klauzuli w umowie sprzedaży Amerykanina do FCB przed laty.

Chris Richards

Amerykanin na Allianz Arenę trafił latem 2018 roku z FC Dallas w ramach wypożyczenia. Pół roku później Bayern zdecydował się wykupić Chrisa, po czym ten został włączony do FCB U-19 i U-23. W ostatnich dwóch latach Richards był z kolei wypożyczany do TSG Hoffenheim, gdzie mógł liczyć na występy w pierwszym zespole. Co do pierwszej drużyny „Gwiazdy Południa”, 22-latek wystąpił w 10 meczach.

Źródło: Różne
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...