Niemki z porażką w finale EURO 2022

Dokładnie 6 lipca 2022 roku ruszyły żeńskie mistrzostwa Europy. W trakcie turnieju mogliśmy oglądać w sumie 13 zawodniczek ekipy FCB Frauen. EURO zakończyło się w ubiegłą niedzielę.

Podczas spotkań fazy grupowej mistrzostw Europy, w akcji mogliśmy oglądać takie zawodniczki jak Gwinn, Lohmann, Dallmann, Magull, Buehl i Schueller (Niemcy), Runarsdottir, Viggosdottir i Vilhjalmsdottir (Islandia), Zadrazil i Wenninger (Austria), Glas (Szwecja) oraz Stanway (Anglia). Teraz jednak liczba ta nieco się zmniejszyła.

Ostatnio rozegrano finał żeńskiego turnieju EURO 2022. W grze mogliśmy oglądać 6 piłkarek FCB Frauen.

Anglia 2:1 (0:0) Niemcy

W ubiegły niedzielny wieczór, swoje ostatnie spotkanie w ramach żeńskiego EURO rozegrały piłkarki niemieckiej reprezentacji narodowej, którym tym razem przyszło walczyć o złoto z Anglią.

Pojedynek na Wembley był bardzo wyrównany, ale lepszą skutecznością wykazały się ostatecznie zawodniczki z Wysp, które zanotowały szóste zwycięstwo z rzędu na turnieju. Niemniej jednak na rozstrzygnięcie losów tego meczu potrzebna była dodatkowo 30-minutowa dogrywka.

Koniec końców podopieczne Martiny Voss-Tecklenburg poległy 1:2. Jedynego gola dla niemieckiej reprezentacji zdobyła pomocniczka FCB – Lina Magull (79’). Co do angielskiej drużyny, to bramki strzeliły Toone (62’) oraz Kelly (110’). Warto odnotować, że w końcowej fazie turnieju Niemki musiały radzić sobie z niemałymi problemami kadrowymi – mowa m. in. o infekcji koronawirusem Klary Buehl oraz kontuzji Alexandry Popp, czyli najlepszej strzelczyni tuż przed finałem…