Wysoka forma Gnabry'ego nie wystarcza: Niemcy remisują

Od kilku dni zdecydowana większość piłkarzy Bayernu Monachium przebywa na zgrupowaniach reprezentacji narodowych. Nie dalej jak wczoraj odbył się pierwszy pojedynek z udziałem zawodników FCB.

Niemcy 2:2 (2:0) Argentyna

Pierwsza część spotkania należała do naszych sąsiadów zza Odry, którzy prezentowali się zdecydowanie lepiej, byli agresywniejsi i kontrolowali przebieg pojedynku. Na pierwszego gola widzowie zgromadzeni na Signal Iduna Park nie musieli czekać zbyt długo, albowiem już w 15. minucie do siatki rywali trafił Serge Gnabry.

Skrzydłowy Bayernu Monachium świetnie odnalazł się w polu karnym i pokonał Marchesina uderzeniem z kilku metrów. Kilka minut później Gnabry po raz kolejny udowodnił, że znajduje się ostatnio w wyśmienitej formie − pomocnik FCB dograł idealnie do Havertza, który podwyższył na 2:0.

W 31. minucie powinno być już 3:0, ale Marcel Halstenberg po strzale z rzutu wolnego trafił tylko w poprzeczkę. Wynik do przerwy nie uległ już zmianie, choć podopieczni Joachima Loewa mogli śmiało prowadzić jeszcze wyżej, gdyby tylko lepiej wykorzystywali swoje okazje bramkowe.

Po zmianie stron goście wzięli się do odrabiania strat. Początkowo Niemcy bronili się solidnie i nie dopuszczali swoich przeciwników do sytuacji podbramkowych, jednakże pojawienie się na murawie Alario wprowadziło do gry "Albicelestes" sporo ożywienia.

W 66. minucie napastnik Bayeru 04 Leverkusen pokonał ter Stegena, zaś stracona bramka sprawiała, że "Die Mannschaft" zaczęli grać niepewnie. Kiedy wydawało się, że Niemcy dowiozą zwycięstwo do końca, to na pięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry na 2:2 wyrównał Ocampos, któremu asystował wspomniany wcześniej Alario. Koniec końców wynik nie uległ już zmianie i sparing zakończył się remisem.

Zgodnie z zapowiedziami Loewa, kapitan i numer jeden w bramce Niemiec − Manuel Neuer − przesiedział cały mecz na ławce rezerwowych. Od początku zagrali z kolei Niklas Suele, Joshua Kimmich oraz Serge Gnabry. Podczas gdy Niklas i Josh rozegrali pełne 90 minut, to Serge grał do 71. minuty.

Bramki: 1:0 Gnabry 15', 2:0 Havertz 22', 2:1 Alario 66', 2:2 Ocampos 85'

Niemcy: ter Stegen - Klostermann, Suele, Koch, Halstenberg - Can, Kimmich - Gnabry (71' Serdar), Havertz (83' Rudy), Brandt (66' Amiri) - Waldschmidt