DieRoten.pl

Nicolas Kuehn opuści Bayern

28.06.2021, 00:02:32
Własne

W ostatnim czasie klub ze stolicy Bawarii potwierdził odejście kilku zawodników z drugiej drużyny Bayernu, gdzie trenerami są Martin Demichelis oraz Danny Schwarz.

Największą stratą bez dwóch zdań jest odejście Angelo Stillera, który na zasadzie wolnego transferu z dniem 1 lipca 2021 roku zasili szeregi TSG Hoffenheim.

W ostatnim czasie do młodego Niemca dołączyło także kilku innych graczy z FCB II − mowa między innymi o takich piłkarzach jak Fiete Arp, Daniels Ontuzans czy też Dennis Waidner. Niewykluczone, że lada moment do tego grona dołączy także Nicolas Kuehn.

Z informacji ujawnionych przez niemiecki portal „Sport1” wynika, że 21-latek jest bliski podpisania 3-letniego kontraktu z FC Erzgebirge Aue. Co więcej trener 2-ligowego klubu, czyli Uwe Leonhardt potwierdził, że Aue stara się pozyskać zawodnika Bayernu tego lata.

− Nicolas jest piłkarzem, którego chcielibyśmy pozyskać. Jesteśmy przekonani, że może rozwinąć się i stać się silnym piłkarzem w 2. Bundeslidze w Aue. Prowadzimy dobre rozmowy z Bayernem − skomentował trener Aue.

Nicolas Kuehn

Młody Niemiec trafił do Bayernu zimą 2020 roku na zasadzie półrocznego wypożyczenia z Ajaxu Amsterdam. Po pół roku monachijczycy dogadali się jednak z Holendrami i wykupili skrzydłowego. W trakcie swojej dotychczasowej przygody z FCB II, 21-latek wystąpił w 37 meczach, w których strzelił 6 bramek oraz zanotował 3 asysty.

Niewykluczone, że liczby te byłby zdecydowanie lepsze, gdyby nie fakt, że Nicolas Kuehn wskutek kontuzji opuścił sporą część sezonu 2020/21.

źródło: Sport1

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (2)28.06.2021 17:12
4 liga to kpina dla kogoś kto cokolwiek chce spróbować osiągnąć więc nic dziwnego,że chłopaki próbują uciekać... Pewnie zgarniemy przelew na pokrycie pensji kierowcy autobusu i ogrodnika;-)
28.06.2021 07:24
Gdyby miał faktycznie tak wielki talent to nasz zarząd nie pozwoliłby mu odejść.