DieRoten.pl
Reklama

Neuer zrezygnuje niemalże z całego urlopu

fot. Ł. Skwiot
Reklama

Jeśli mowa o pierwszej drużynie Bayernu Monachium, to sezon 2022/23 dobiegł dla monachijczyków końca dokładnie 27 maja.

Koniec końców monachijczycy zakończyli sezon 2022/23 z jednym tytułem – w ostatniej kolejce ligowej podopieczni Thomasa Tuchela pokonali Kolonię 2:1 i sięgnęli po jedenaste mistrzostwo Niemiec z rzędu.

Był to zarazem ostatni mecz o stawkę w tej kampanii. W związku z tym sporo zawodników udało się już na urlopy, podczas gdy pozostali piłkarze pierwszej drużyny wkrótce dołączą do swoich reprezentacji narodowych z racji na zbliżającą się przerwę reprezentacyjną.

Nie wszyscy jednak gracze skorzystają z nadchodzących wakacji, albowiem jak poinformował dziś w południe dziennik „Bild”, kapitan Manuel Neuer wykorzysta raptem kilka dni na odpoczynek, albowiem bramkarz zamierza przeznaczyć niemalże całe wakacje na treningi i przygotowania.

Celem powrót do bramki w nowym sezonie

Leczenie i proces rehabilitacji Manu przebiegają wręcz wzorowo, zaś poza kilkoma dniami na przerwę, Niemiec planuje niemalże bez przerwy trenować i pracować nad swoją formą przy Saebener Strasse w nadchodzących tygodniach (w ostatnich dniach trenował głównie w centrum wydajnościowym FCB).

Dziennikarze podkreślają, że kapitan monachijczyków pragnie nie tylko rozpocząć w lipcu pełne przygotowania z kolegami, ale i również wrócić do bramki FCB z początkiem sezonu 2023/24.

Moja rehabilitacja przebiega bardzo dobrze, jesteśmy zadowoleni z efektów. Ostatnie badania były dobre. Świetnie jest każdego dnia robić kolejne kroki do przodu. Jesteśmy optymistycznie nastawieni – powiedział ostatnio Neuer.

Źródło: Bild
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...