Neuer: Zasłużyliśmy na zwycięstwo

Po rozegraniu siedmiu kolejek w niemieckiej Bundeslidze, Bayern Monachium zajmuje pierwsze miejsce z dorobkiem 18 punktów (6 zwycięstw oraz jedna porażka).

Mistrzowie Niemiec nie mają zamiaru zwalniać w sezonie 2020/21. Po wpadce z TSG Hoffenheim (porażka 4:1), podopieczni Hansiego Flicka wygrali dziesięć kolejnych spotkań z rzędu (licząc wszystkie rozgrywki krajowe i międzynarodowe).

Dokładnie wczoraj „Bawarczycy” mierzyli się z Borussią Dortmund i w pełni zasłużenie pokonali swoich rywali 3:2. Po meczu w rozmowie dla telewizji „Sky” swojego głosu na temat wygranego starcia z BVB użyczył kapitan i numer jeden w bramce FCB, czyli Manuel Neuer.

Zasłużyliśmy na zwycięstwo w tym meczu, zwłaszcza mając na uwadze przebieg drugiej połowy. Byliśmy lepszą drużyną. Z drugiej strony należy podkreślić, że gol Davida przed przerwą był bardzo ważny − powiedział Neuer.

− Daliśmy z siebie wszystko, ale nie zapominajmy też, że graliśmy przeciwko bardzo dobrym piłkarzom. Świetnie sobie radzą z piłką u nogi i trudno się bronić przeciwko tak grającej drużynie − mówił dalej.

− Najważniejsze jest jednak to, że straciliśmy w tym meczu mniej bramek, co też było kluczowe − podsumował Manuel Neuer.

Dla Bayernu był to zarazem ostatni mecz przed trzecią w tym sezonie przerwą reprezentacyjną. Do akcji podopieczni Hansiego Flicka wracają dopiero 21 listopada, kiedy to na Allianz Arenie podejmą Werder Bremę (początek meczu o 15:30).