DieRoten.pl
Reklama

Neuer: Zabrakło nam determinacji

fot. Photogenica
Reklama

Niemiecka reprezentacja narodowa ma już za sobą trzy spotkania w ramach trzeciej odsłony europejskich rozgrywek Ligi Narodów UEFA.

Tym razem nasi sąsiedzi zza Odry mierzyli się na wyjeździe z reprezentacją narodową Węgier, która mimo sporej różnicy „na papierze”, pokazała się z dobrej strony i wywalczyła remis 1:1.

Po ostatnim gwizdku przed kamerami stacji „RTL” na pytania dziennikarzy odpowiadał kapitan i numer jeden w niemieckiej kadrze, czyli Manuel Neuer, który nie krył swojego rozczarowania i wskazał na błędy popełnianie przez cały zespół wczorajszego wieczoru.

− Oczywiście jesteśmy rozczarowani, bo spodziewaliśmy się, że będziemy mieli tutaj szanse. Nie nazwałbym tego szczęśliwym remisem, ale oczywiście zabrakło nam determinacji w dążeniu do osiągnięcia swojego celu. Brakowało też łatwości i pozycjonowania w posiadaniu piłki, dzięki którym stajemy się bardziej nieprzyjemni – powiedział Neuer.

− Oczywiście, trzeba powiedzieć, że Węgry to nieprzyjemna drużyna. Widać to było również w przypadku Anglii i Włoch, którym również nie było łatwo grać przeciwko Węgrom. Jeśli w naszej grze brakuje łatwości i efektu zaskoczenia, nie mamy zbyt wielu okazji do zdobycia bramki – zauważył kapitan.

− Powiedzieliśmy, że jesteśmy na etapie rozwoju i chcemy przejść przez ten proces w perspektywie mistrzostw świata, pracujemy nad tym. Ale widać było, że nie jesteśmy jeszcze gotowi i wyciągniemy z tego wnioski – mówił dalej.

W dalszej części wywiadu pomeczowego, kapitan niemieckiej reprezentacji narodowej odniósł się również do ostatniego meczu w ramach tej przerwy reprezentacyjnej przeciwko Włochom, który odbędzie się we wtorek o 20:45 na Borussia-Park w Moenchengladbach.

− Myślę, że widzieliśmy dobre strony w naszej grze, częściowo w meczu z Włochami, a głównie przeciwko Anglii. Musimy to zabrać ze sobą z tych spotkań, zwłaszcza na nasz nadchodzący mecz z Włochami. Wtedy oczywiście chcemy „odpalić rakietę” – podsumował Manuel Neuer.

Źródło: RTL
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...