DieRoten.pl

Neuer z nowym kontraktem? Agent Nuebela reaguje

18.11.2021, 10:10:02

W marcu przyszłego roku, kapitan i numer jeden w bramce ekipy rekordowego mistrza Niemiec, czyli Manuel Neuer, skończy dokładnie 36 lat.

Obecna umowa niemieckiego golkipera z Bayernem Monachium obowiązuje do końca czerwca 2023 roku i choć do niedawna spekulowano, że rozmowy w sprawie nowego kontraktu mają ruszyć dopiero na wiosnę, to według doniesień „Sport1”, monachijczycy działają już za kulisami!

Według Floriana Plettenberga wszystko zmierza w dobrym kierunku i w najlepszym wypadku pod koniec tego roku Manuel Neuer podpisze nową umowę do 2025 roku lub nawet dłużej (byłby to jego ostatni i emerytalny zarazem kontrakt w bawarskim klubie).

Taki obrót sprawiałby, że wypożyczony obecnie do AS Monaco Alexander Nuebel, którego celem jest przebicie się do wyjściowej XI monachijczyków, nie miałby tak naprawdę czego szukać w zespole „Gwiazdy Południa”, albowiem 35-latek nie zamierza wcale rezygnować z żadnych spotkań na rzecz swojego młodszego kolegi.

Ostatnio o kilka słów na temat możliwego przedłużenia umowy przez kapitana „Die Roten” poproszono agenta Alexa, czyli Stefana Backsa, który póki co spokojnie podchodzi do całej sprawy.

− Alex wykonałby wtedy właściwy ruch. Przedstawiono mu jasny plan kariery. Do tej pory nikt z Bayernu nie poinformował mnie, że coś się zmieniło – powiedział Backs.

− Jeśli Manuel Neuer przedłużyłby swój kontrakt, to byłaby to oczywiście fundamentalna decyzja dla klubu. Wtedy musielibyśmy się dobrze zastanowić, co zrobić z Alexem. W tej chwili czuje się w Monaco bardzo dobrze – podsumował agent golkipera.

źródło: Abendzeitung Muenchen

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (7)18.11.2021 19:13
"Ambitny" ten Nuebel. Sportowy wybitny i ambitny.
18.11.2021 15:13
Jak na razie, to francuskie media są załamane Nubelem, takiego ogóra to nikt się nie spodziewał, i każdy ma świadomość, że jedynym powodem dla którego wciąż jest w grze, jest osoba trenera.
18.11.2021 13:57
Jestem pewny że Neuer przedłuży kontrakt bo inaczej być nie może. Mało ważne że ma już 36 lat, ważne w jakiej formie jest, a jest w życiowej. Bayern byłby niepoważny gdyby nie przedłużył z nim umowy. Pytanie co dalej z Nuebelem? Innego wyjścia niż kolejne wypożyczenie nie widzę. Nie musi to być koniecznie Monako, może jakiś Niemiecki klub? ważne był grał regularnie. Pytanie czy mu to odpowiada?
18.11.2021 12:04
Agent musi dbać o interesy swojego klienta, to normalne. Na pewno, jeżeli będzie coś na rzeczy, klub skontaktuje się z zawodnikiem i jego agentem.
18.11.2021 11:37
Ten agent to porażka jakich mało.
18.11.2021 11:20
Sprowadzą młodego napastnika i naobiecują mu, że Lewy zgodził się siedzieć na ławce w 15-stu meczach w sezonie, a potem podpiszą z tym drugim nowy kontrakt... Brzmi znajomo xd
18.11.2021 11:12
Nie wiem w ogóle co klub miał na myślj sprowadzając tego Nübela.