DieRoten.pl

Neuer: Wszyscy jesteśmy za to odpowiedzialni!

28.06.2020, 13:04:30
FotoOlimpik

Co prawda monachijczycy zapewnili sobie tytuł mistrza Niemiec w 32. kolejce pokonując na wyjeździe Werder Bremę 1:0, ale dopiero wczoraj Bayern oficjalnie odebrał paterę mistrzowską.

Tradycyjnie już po meczu (mistrzowie Niemiec pokonali na wyjeździe Wolfsburg 4:0) na pytania dziennikarz w strefie mieszanej odpowiadali wyznaczeni przez klub piłkarze. Jednym z nich był oczywiście Manuel Neuer.

Kapitan bawarskiego klubu odniósł się między innymi do tematu wygrania przez jego kolegów ósmego z rzędu mistrzostwa, choć sezon od początku nie układał się najlepiej. Warto wspomnieć, że jeszcze w grudniu „Bawarczycy” zajmowali siódme miejsce i tracili siedem oczek do liderów.

‒ Moim zdaniem w rundzie jesiennej nie widzieliśmy tyle dobrego Bayernu, co w rundzie rewanżowej ‒ powiedział kapitan Bayernu.

‒ Jestem przekonany, że wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za to, że podnieśliśmy się z kolan ponownie i staliśmy się naprawdę silną drużyną ‒ mówił dalej Manuel Neuer.

Swojego zadowolenia z faktu zdobycia kolejnego mistrzostwa kraju nie krył także w szczególności Thomas Mueller, który po tak trudnym sezonie jest dumny, że koniec końców monachijczycy po raz kolejny sięgnęli po paterę.

‒ Miniona jesień nie była łatwa ani dla klubu, ani dla mnie. Było wiele negatywnych rzeczy, dlatego też ten tytuł mistrzowski jest dla mnie najbardziej specjalny, intensywny i wyjątkowo emocjonalny. Zazwyczaj daleko mi do dumy, ale tym razem ludzie mogą tak to nazwać ‒ podsumował Mueller.

źródło: Sky / TZ
Sklep motoryzacyjny - iParts.pl

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (4)

reklama30.06.2020 20:09
Przyznam szczerze, że z Kovacem byłoby bardzo trudno. Zespół jechał już na zaciągniętym ręcznym.
28.06.2020 23:03
Też to zauważyłem.
28.06.2020 20:28
Z każdego wypowiedzi piłkarzy lecą lekkie szpile w kierunku Kovaca.
28.06.2020 19:32
Oby pójść teraz dalej za ciosem i jeszcze na tej fali polecieć po kolejne puchary w tym porąbanym sezonie.

reklama