Neuer: Tytuł mistrza Świata jest realny!

Kilka dni temu dobiegła końca druga w tym sezonie przerwa reprezentacyjna. Swoje spotkania rozegrali między innymi zawodnicy niemieckiej reprezentacji narodowej.

Podopieczni Hansiego Flicka dobrze wykorzystali przerwę reprezentacyjną i odnieśli dwa zwycięstwa, pokonując najpierw Rumunię 2:1, a następnie Macedonię Północną 4:0.

Dzięki zdobytym punktom, Niemcy jako pierwsi zapewnili sobie awans na Mundial w 2022 roku, który pozostaje wielkim celem naszych sąsiadów zza Odry. W niedawnym wywiadzie dla „Bild am Sonntag”, Manuel Neuer podkreślił, że wygranie mistrzostw Świata w przyszłym roku jest realnym celem.

− Przede wszystkim musimy wziąć pod uwagę, że inne drużyny też mają taki cel. Ale tytuł mistrza Świata jest realny! Mamy szansę. Chcemy wrócić na szczyt świata. Dla nas chodzi o to, aby przygotować się w taki sposób, abyśmy mogli zagrać o tytuł. Chcemy być mistrzami świata! – powiedział Neuer.

− To jest cel naszego zespołu. Teraz jednak naprawdę musimy poważnie podchodzić do każdego meczu. Musimy być zespołem, który jest dobrze przygotowany, aby zostać mistrzami Świata – mówił dalej.

W trakcie wywiadu dla „Bild am Sonntag” padło również pytanie o sytuację bramkarzy w Paris Saint-Germain, gdzie obecnie Donnarumma i Navas grają na przemian i nie mają pewnego miejsca jako numer jeden.

To trudna sytuacja. Tak samo było kiedyś w Barcelonie z Marcem i Bravo. Jeden grał w pucharze, drugi w lidze i LM. Dla mnie ważne jest, aby mieć rytm - także dla obrony przed tobą. Czasami masz lewonożnego, a czasami prawonożnego zawodnika, podania przychodzą inaczej i musisz je inaczej rozegrać – podsumował Manuel Neuer.

Źródło: Bild am Sonntag