DieRoten.pl

Neuer: Tytuł mistrza Świata jest realny!

15.10.2021, 08:07:50
FotoOlimpik

Podobne artykuły

Kilka dni temu dobiegła końca druga w tym sezonie przerwa reprezentacyjna. Swoje spotkania rozegrali między innymi zawodnicy niemieckiej reprezentacji narodowej.

reklama

reklama

Podopieczni Hansiego Flicka dobrze wykorzystali przerwę reprezentacyjną i odnieśli dwa zwycięstwa, pokonując najpierw Rumunię 2:1, a następnie Macedonię Północną 4:0.

Dzięki zdobytym punktom, Niemcy jako pierwsi zapewnili sobie awans na Mundial w 2022 roku, który pozostaje wielkim celem naszych sąsiadów zza Odry. W niedawnym wywiadzie dla „Bild am Sonntag”, Manuel Neuer podkreślił, że wygranie mistrzostw Świata w przyszłym roku jest realnym celem.

− Przede wszystkim musimy wziąć pod uwagę, że inne drużyny też mają taki cel. Ale tytuł mistrza Świata jest realny! Mamy szansę. Chcemy wrócić na szczyt świata. Dla nas chodzi o to, aby przygotować się w taki sposób, abyśmy mogli zagrać o tytuł. Chcemy być mistrzami świata! – powiedział Neuer.

− To jest cel naszego zespołu. Teraz jednak naprawdę musimy poważnie podchodzić do każdego meczu. Musimy być zespołem, który jest dobrze przygotowany, aby zostać mistrzami Świata – mówił dalej.

W trakcie wywiadu dla „Bild am Sonntag” padło również pytanie o sytuację bramkarzy w Paris Saint-Germain, gdzie obecnie Donnarumma i Navas grają na przemian i nie mają pewnego miejsca jako numer jeden.

To trudna sytuacja. Tak samo było kiedyś w Barcelonie z Marcem i Bravo. Jeden grał w pucharze, drugi w lidze i LM. Dla mnie ważne jest, aby mieć rytm - także dla obrony przed tobą. Czasami masz lewonożnego, a czasami prawonożnego zawodnika, podania przychodzą inaczej i musisz je inaczej rozegrać – podsumował Manuel Neuer.

źródło: Bild am Sonntag

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (9)

reklama16.10.2021 09:29
Z Flickiem wszystko jest możliwe.
15.10.2021 14:24
Na tak długo przed turniejem nie ma co wskazywać faworytów, ale nie ma co ukrywać, że będą to w większości te same ekipy co zawsze.
15.10.2021 10:27
@nyy32
Ja bym szczerze mówiąc w tak egzotycznym miejscu i o tak samo egzotycznej porze rozgrywania mistrzostw nie skreślał nikogo. :)
15.10.2021 10:23
@Skobry
Zatem oprócz porównania personalnego Niemców i Anglików generalnie się zgadzamy. Co najmniej kilka drużyn może wygrać mundial. Ciekaw jestem, czy któraś z reprezentacji pozaeuropejskich postara się sprawić niespodziankę.
15.10.2021 10:20
@nyy32
Co do Anglii - nie do końca bym się zgodził. Ale na to, by w przyszłości być na szczycie - absolutnie mają możliwości (z resztą wielokrotnie mieli). Co do Włochów i Hiszpanów - użyłeś stwierdzenia "drużyny jako takiej" - tutaj już wkraczamy właśnie we wspomniane przeze mnie "inne czynniki". Bo np. Squadra Azzurra dysponuje gorszym materiałem od Die Mannschaft, ale Mancini niesamowicie potrafił to wszystko ze sobą skleić i zbudować właśnie DRUŻYNĘ. Liczę, że Flick będzie w stanie wykrzesać z reprezentacji Niemiec (i z jej poszczególnych piłkarzy) to, co najlepsze.

Wiemy z resztą, że turnieje mają swoje prawa i wówczas rzeczony potencjał sportowy - przy braku zgrania, skonsolidowania drużyny, dobrej atmosfery itd. - nie ma większego znaczenia.
15.10.2021 10:05
@Skobry
Oprócz Francji lepszym "potencjałem czysto piłkarskim" od Niemców dysponuje Anglia. Dodatkowo mają oni jeszcze więcej super-talentów: Sancho, Bellingham, Foden, Saka, Greenwood, James - wszyscy 21 lat albo młodsi. Za kilka lat powinni zdominować futbol reprezentacyjny. W kwestii drużyny jako takiej, wyżej od naszych zachodnich sąsiadów stawiam również Włochów i Hiszpanów (choć oni akurat tylu gwiazd obecnie nie mają). Jednego faworyta nie będzie. Dziś powiem, iż stawiam na Anglię, ale dopuszczam bardzo wiele różnych scenariuszy.
15.10.2021 09:50
@nyy32
Jeżeli chodzi o potencjał czysto piłkarski, to ja poza Francją innej lepszej drużyny nie widzę (choć wiadomo, że ostatecznie rolę będzie odgrywało mnóstwo czynników - stąd oceniam wyłącznie potencjał sportowy). Niemcy z resztą już na ostatnim Euro mogli ugrać wiele, no ale osoba selekcjonera konsekwentnie hamowała jakiekolwiek zapędy poszczególnych piłkarzy do pokazania się z dobrej strony. Na najbliższym mundialu znów będą jednak w gronie 3-4 drużyn, które są kandydatami do medalu.
15.10.2021 09:18
Jest kilka lepszych drużyn, ale z Flickiem Niemcy powinni być w szerokim gronie faworytów. Istotne jest jakie postępy do przyszłego roku poczynią Musiala i Wirtz.
15.10.2021 08:38
Wszystko w waszych nogach i głowach.