Neuer: To zwycięstwo wiele dla nas znaczy

Wczorajszego późnego wieczoru niemiecka reprezentacja narodowa w pojedynku towarzyskim pokonała na własnym terenie kadrę Rosjan 3:0. Bramki zdobywali kolejno Sane, Suele oraz Gnabry.

Tuż po meczu na pytania dziennikarzy odpowiadał tradycyjnie już trener Joachim Loew. Swojego głosu użyczył także kapitan „Die Mannschaft”, czyli Manuel Neuer. Fragmenty wypowiedzi znajdziecie poniżej.

Joachim Loew:

− Pierwsza połowa była bardzo dobra. Kontrolowaliśmy grę, pozwalaliśmy piłce swobodnie krążyć i robiliśmy sobie miejsce pod kreowanie okazji bramkowych. W drugiej połowie nie mieliśmy już tyle miejsca jak wcześniej, co też doprowadziło do chaotycznego okresu. Zagraliśmy dziś znacznie lepiej. Mats Hummels oraz reszta zawodników nie mieli żadnych problemów z faktem posadzenia na ławce. Są bardzo profesjonalni i szybko zaakceptowali decyzję.

Manuel Neuer:

To zwycięstwo wiele dla nas znaczy. Zdawaliśmy sobie sprawę, że chcemy zakończyć ten kiepski rok pozytywnie, dzięki dwóm zwycięstwom. Dziś dobrze zaczęliśmy. Z Holendrami chcemy zagrać tak samo. Mamy w kadrze wielu zawodników o ogromnym potencjale, którzy pokazują na co ich stać.

Serge Gnabry:

− Możemy być zadowoleni z naszego występu, zwłaszcza w pierwszej połowie, gdzie graliśmy bardzo dobrze i wykorzystywaliśmy swoje okazje. W drugiej połowie mogliśmy jednak zrobić być może więcej. Dajemy z siebie 100%.

Niklas Suele:

− Młodzi zawodnicy w naszym zespole pokazali, że są w stanie zaadaptować się dobrze w systemie. Jednakże wciąż jest wiele elementów do poprawy.

Źródło: DFB.de