DieRoten.pl

Neuer: To był trudny mecz

fot. Ł. Skwiot/skwiot.pl
Reklama

Wczorajszego późnego wieczoru swoje drugie oficjalne spotkanie na mundialu w Katarze rozegrali zawodnicy niemieckiej reprezentacji narodowej.

Rywalem niemieckiej drużyny była ekipa Hiszpanii, gdzie obowiązki selekcjonera pełni Luis Enrique. Koniec końców podopieczni Hansiego Flicka zremisowali 1:1, zaś bramkę na wagę jakże cennego remisu zdobył w końcówce starcia Niclas Fuellkrug.

Po ostatnim gwizdku, w strefie mieszanej dla dziennikarzy, tradycyjnie na pytania dziennikarzy odpowiadali piłkarze oraz trenerzy obu drużyn. W przypadku „Die Mannschaft”, swoje zdanie wyraził kapitan i numer jeden w bramce, czyli 36-letni Manuel Neuer.

− To był trudny mecz przeciwko Hiszpanom. Podjęliśmy jednak walkę i nie pozwoliliśmy na wiele. Duży komplement dla obrony i całego zespołu. Po 0:1 nie chowaliśmy głowy w piasek i wciąż wierzyliśmy w siebie – powiedział Neuer.

− Gol Fuellkruga był rewelacyjny. Najważniejsze jest to, że wciąż żyjemy i mamy szanse. Myślę, że dotarliśmy – dodał.

− Zawsze chcemy mieć wszystko w swoich rękach. Jesteśmy odpowiedzialni za nasze decyzje. Możemy i chcemy mieć wpływ na mecz z Kostaryką. Damy z siebie wszystko w tym spotkaniu – podsumował Manuel Neuer.

Niemieccy piłkarze ostatni mecz w grupie zagrają już w najbliższy czwartek, kiedy to na Al-Khor Stadium przyjdzie im zagrać z Kostaryką. Początek spotkania o 20:00 – równolegle o tej samej porze Japonia powalczy z Hiszpanią.

Źródło: Sky
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...