DieRoten.pl

Neuer: To był trudny mecz

28.11.2022, 08:00:51
Ł. Skwiot/skwiot.pl

Wczorajszego późnego wieczoru swoje drugie oficjalne spotkanie na mundialu w Katarze rozegrali zawodnicy niemieckiej reprezentacji narodowej.

Rywalem niemieckiej drużyny była ekipa Hiszpanii, gdzie obowiązki selekcjonera pełni Luis Enrique. Koniec końców podopieczni Hansiego Flicka zremisowali 1:1, zaś bramkę na wagę jakże cennego remisu zdobył w końcówce starcia Niclas Fuellkrug.

Po ostatnim gwizdku, w strefie mieszanej dla dziennikarzy, tradycyjnie na pytania dziennikarzy odpowiadali piłkarze oraz trenerzy obu drużyn. W przypadku „Die Mannschaft”, swoje zdanie wyraził kapitan i numer jeden w bramce, czyli 36-letni Manuel Neuer.

− To był trudny mecz przeciwko Hiszpanom. Podjęliśmy jednak walkę i nie pozwoliliśmy na wiele. Duży komplement dla obrony i całego zespołu. Po 0:1 nie chowaliśmy głowy w piasek i wciąż wierzyliśmy w siebie – powiedział Neuer.

− Gol Fuellkruga był rewelacyjny. Najważniejsze jest to, że wciąż żyjemy i mamy szanse. Myślę, że dotarliśmy – dodał.

− Zawsze chcemy mieć wszystko w swoich rękach. Jesteśmy odpowiedzialni za nasze decyzje. Możemy i chcemy mieć wpływ na mecz z Kostaryką. Damy z siebie wszystko w tym spotkaniu – podsumował Manuel Neuer.

Niemieccy piłkarze ostatni mecz w grupie zagrają już w najbliższy czwartek, kiedy to na Al-Khor Stadium przyjdzie im zagrać z Kostaryką. Początek spotkania o 20:00 – równolegle o tej samej porze Japonia powalczy z Hiszpanią.

źródło: Sky

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (7)28.11.2022 20:35
@Gladius jeśli Japonia zrobi rzeczywiście kolejna niespodziankę to Niemcy dalej mają wszystko w swoich rękach. Wystarczy że wygrają 7-0 :D (ewentualnie parę bramek mniej lub więcej w zależności od 'niespodzianki' japońskiej)
28.11.2022 18:14
Japonia nie jest silna i pokazała to w meczu z Kostaryką. Niemcy przegrywając z Japończykami mieliśmy po prostu pecha. Gdyby w pierwszej połowie wykorzystali choć połowę sytuacji to wynik byłby naprawdę kosmiczny. Nie wierzę że Hiszpania ten mecz przegra!!
28.11.2022 11:39
"Zawsze chcemy mieć wszystko w swoich rękach" - nie wyglądało na to. To dreptanie pod koniec meczu mnie irytowało. Nie widziałem tam chęci zwycięstwa. Niestety, ale jak Japonia zrobi kolejną niespodziankę, to nie macie niczego w waszych rękach.
28.11.2022 11:05
I awansują!! Na tle Hiszpanów pokazali że nie jest tak źle. Po prostu taki mecz jak ten z Japonią się zdarza.
28.11.2022 10:52
Niemcy muszą awansować!
28.11.2022 09:00
Ja akurat się ciesze ze zwycięstwa Kostaryki po mogą awansować ale zadanie mają bardzo trudne, a Niemcy też chcą awansu. Wygrywamy a Japonia traci punkty i idziemy dalej.
28.11.2022 08:42
Wynik meczu Kostaryka-Japonia trochę zgasił ten mecz, bo jakby Niemcy grali o być albo nie być to pewnie mielibyśmy zupełnie inne spotkanie.