DieRoten.pl

Neuer: Nuebel moim następcą? Być może...

13.10.2019, 09:40:21
FotoOlimpik

Już niebawem niemiecka reprezentacja narodowa rozegra drugie spotkanie w ramach trwającej przerwy reprezentacyjnej. Tym razem naszym sąsiadom zza Odry przyjdzie mierzyć się z Estonią.

Tradycyjnie już przed meczem odbyła się konferencja prasowa, podczas której na pytania dziennikarzy odpowiadał nie tylko selekcjoner Niemców, czyli Joachim Loew, ale i również kapitan „Die Mannschaft” – Manuel Neuer – który przesiedział mecz towarzyski z Argentyną na ławce rezerwowych.

Bramkarz bawarskiego klubu odniósł się między innymi do tematu Kaia Havertza oraz Alexa Nuebela, którzy jak wiemy od wielu miesięcy łączeni są z transferem do FCB. Co więcej 33-latek dał jasno do zrozumienia, że nie widzi żadnych przeciwwskazań, aby musiał kończyć swoją karierę reprezentacyjną.

Jeśli jesteście ciekawi, co jeszcze miał do powiedzenia kapitan i numer jeden w bramce Bayernu i kadry narodowej Niemiec, to poniżej znajdziecie fragmenty jego wypowiedzi.

Manuel Neuer na temat:

...możliwego zakończenia kariery reprezentacyjnej:

„...Obecnie nie ma niczego do ogłoszenia w tym temacie. Jestem sprawny i radzę sobie dobrze, więc nie widzę powodów, abym musiał rozmyślać nad zakończeniem kariery.”

...Alexa Nuebela:

„...Robi spore postępy. Gra dla Schalke i ma za sobą udany turniej Euro U-21. Wciąż potrzebuje doświadczenia, które zresztą zbiera. Niemiecką piłkę czeka dobra przyszłość. Alex jako mój następca? Być może tak będzie.”

...Kaia Havertza:

„...W tak młodym wieku rzadko kiedy w kadrze narodowej mieliśmy zawodników, którzy prezentowali się tak jak Kai. On posiada niesamowite umiejętności ofensywne i nadal będzie się rozwijać. To sprawia, że możemy spoglądać w przyszłość bardzo pozytywnie.”

...relacji z ter Stegenem:

„...Mam nadzieję, że dobrze nas obserwowaliście. Jak zawsze mamy świetną relację między sobą. Marc poradził sobie dobrze z Argentyną. Dla nas liczy się dobro zespołu, podobnie jak dla Trappa i Leno. Rozmawiamy ze sobą całkiem normalnie.”

źródło: DFB.de
Sklep motoryzacyjny - iParts.pl

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (3)

reklama14.10.2019 12:27
Moim zdaniem Manu zakończy karierę reprezentacyjną po mistrzostwach w Katarze.
13.10.2019 10:18
Następca Neuera będzie miał spory problem problem jak nie będzie prezentował wysokiego poziomu.
13.10.2019 09:41
Innego następcy na horyzoncie nie widać ale to jeszcze z 5 lat.

reklama