DieRoten.pl

Neuer: Nie mogłem wyobrazić sobie lepszego powrotu

26.05.2019, 15:48:45

Po ponad pięciu tygodniach przerwy spowodowanej kontuzją łydki, do wyjściowej jedenastki Bayernu Monachium powrócił kapitan i numer jeden w bramce, czyli Manuel Neuer.

Zgodnie z zapowiedziami Niko Kovaca 33-letni golkiper zagrał od samego początku w pojedynku z RB Lipsk. Jak się okazało wystawienie Manuela Neuera od pierwszych minut okazało się strzałem w dziesiątkę, albowiem Niemiec kilkukrotnie uratował zespół przed utratą bramek. 

Bayern ostatecznie zwyciężył 3:0 i przypieczętował zdobycie dubletu. Po meczu w strefie mieszanej na kilka pytań dziennikarza odpowiedział sam kapitan, który przyznał wprost, że nie mógł wyobrazić sobie lepszego powrotu do gry. 

– Byłem w pełni zmotywowany na ten finał Pucharu Niemiec. Ciężko pracowałem na treningach, aby upewnić się, że będę gotowy do gry w tym starciu – powiedział Manuel Neuer. 

– Mój powrót zbiegł się idealnie w czasie. Nie można wyobrazić sobie lepszego scenariusza – mówił dalej. 

W dalszej części rozmowy kapitan Bayernu Monachium odniósł się jeszcze do osób Francka Ribery'ego, Arjena Robbena oraz Rafinhii, którzy jak doskonale wiemy rozegrali wczorajszego wieczoru swoje ostatnie oficjalne spotkanie dla bawarskiego klubu.

– Jestem szczęśliwy z powodu Arjena Robbena, Francka Ribery'ego oraz Rafinhii, że pożegnaliśmy ich zwycięstwem. Są ważną częścią naszego klubu i bez nich być może nie bylibyśmy w stanie świętować tych wszystkich sukcesów – podsumował Neuer.

źródło: ARD

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (3)26.05.2019 22:17
Znakomity mecz naszego kapitana. Powiem szczerze że obawiałem się jego występu po tak długim okresie pauzy ale niepotrzebnie:)
26.05.2019 19:04
świetny mecz Manu... ciężko się było nie uśmiechać w tych kilku sytuacjach, po prostu stary, wybitny Manu. oby tak dalej, oby tak w kolejnym sezonie bo naprawdę już strach o niego w ostatnich miesiącach coraz częściej zaglądał w oczy.
26.05.2019 16:17
Świetny mecz Manu wczoraj. Oby taka forma w przyszłym sezonie.