Neuer następcą duetu Robbery!?

Jak dobrze wiemy obecnie trwa ostatnia w tym sezonie przerwa reprezentacyjna. Do tej pory w akcji mogliśmy oglądać już kilku zawodników rekordowego mistrza Niemiec.

Przed dwoma dniami w sobotę niemiecka reprezentacja pod wodzą Marcusa Sorga (zastępował nieobecnego Joachima Loewa) pokonała na wyjeździe ekipę Białorusi 2:0. Bramki dla naszych sąsiadów zza Odry zdobywali kolejno Leroy Sane oraz Marco Reus.

W pewnym momencie pierwszej połowy Białorusini znaleźli się w bardzo dobrej sytuacji, ale w porę interweniował Manuel Neuer, który w swoim stylu wybiegł z bramki i w pojedynku jeden na jednego okiwał rywala i zażegnał niebezpieczeństwu. Cała sytuacja i akcja 33-latka zrobiła w sieci ogromną furorę.

Umiejętności dryblerskie kapitana i numeru jeden w bramce Bayernu i kadry narodowej Niemiec zostały docenione przez kolegów w szatni po meczu z Białorusią. Po meczu „Manu” zażartował i przyznał, że może zastąpić duet Robbery, który kończy swoją przygodę z FCB po zakończeniu tego sezonu.

Piłkarze powiedzieli mi w szatni, że mogę zastąpić duet Robbery. Dlatego też muszę zapytać mojego trenera w Bayernie czy planuje mnie na tej pozycji – zażartował Manuel Neuer.

− Dla bramkarza nie jest to oczywiście normalne zachowanie. Chciałem odegrać do jednego z moich kolegów, ale sytuacja nie była tak łatwa, byliśmy daleko od siebie i znalazłem się przy narożniku – mówił dalej Niemiec.

− Nie było łatwo znaleźć kogokolwiek. Oczywiście mogłem przecież wybić po prostu piłkę, ale chciałem utrzymać ją w grze – podsumował 33-latek.

Pod wrażeniem wyczynu swojego kolegi byli nie tylko Sven Ulreich i Joshua Kimmich, ale i również trener bramkarzy kadry Niemiec – Andreas Koepke. Kimmich w rozmowie pomeczowej z uśmiechem na twarzy zauważył, że Manuel może także z powodzeniem grać na pozycji szóstki.

Manu jest wystarczająco bystry i doświadczony. Poradził sobie perfekcyjnie – skomentował Koepke.

Źródło: Bild.de