DieRoten.pl

Neuer na konferencji: Goetze? Dobrze zna środowisko Bayernu

23.09.2020, 18:02:15
Ł. Skwiot

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej, na pytania dziennikarzy odpowiadał nie tylko trener Hansi Flick, ale i również kapitan bawarskiego klubu, czyli Manu Neuer.

Podczas rozmowy z dziennikarzami padło wiele ważnych pytań, zaś jedno z nich dotyczyło przede wszystkim możliwego powrotu Mario Goetze do Bayernu. Manuel Neuer zapytany o swojego rodaka odparł, iż decyzja należy do bossów, ale jego zdaniem 28-latek poradziłby sobie w Monachium.

Ponadto kapitan bawarskiego klubu poruszył także kwestię obecności kibiców na stadionach oraz nadchodzącego starcia z Sevillą. 34-latek zdaje sobie sprawę, że to wyjątkowy mecz, dlatego też wszyscy w drużynie są mocno zmotywowania, aby odnieść zwycięstwo.

Jeśli jesteście ciekawi, co jeszcze miał do powiedzenia Manu, to poniżej znajdziecie fragmenty jego wypowiedzi. Zachęcamy do lektury!

Manuel Neuer na temat:

...gry przed obliczem fanów:

„...To dla nas żadna nowość. Odpowiednio zaadaptujemy się do sytuacji. Tak samo będzie jutro. Nie wiemy czego się spodziewać. Mimo to w pełni skupiamy się na Sevilli - to bardzo silny zespół.”

...juniorów Bayernu:

„...Posiadamy dobrą akademię i wielu młodych piłkarzy. Na treningach nasi juniorzy mogą pokazać na co ich stać. Nasi trenerzy uważnie im się przyglądają. Ci, którzy trenują z nami, zasłużyli na to ciężką pracą.”

...rezygnacji części kibiców FCB z wyjazdu:

„...Oczywiście rozumiemy to. Każdy może decydować o sobie na własną rękę. Co do liczby widzów, to przekonamy się o tym jutro na stadionie.”

...ostatnich miesięcy:

„...To były specjalne miesiące. Posiadamy bardzo silny zespół i świetny sztab szkoleniowy. Mieliśmy odpowiednie warunki, aby wygrać LM. Nawet w tych trudnych czasach chodzenie na treningi było przyjemnością. W poprzednim sezonie daliśmy z siebie wszystko, aby odnieść sukces. Teraz w nagrodę gramy w Superpucharze. Posiadamy głodny sukcesów i utalentowany zespół.”

...Superpucharu i jego wagi:

„...To dla mnie wyjątkowy mecz. W 2013 roku graliśmy już z Chelsea, to był coś specjalnego dla nas. Wszyscy piłkarze, którzy byli tam obecni, mogą to potwierdzić. W tamtym czasie byliśmy też świadkami niemałej dramaturgii z rzutami karnymi. Jutro spotykają się dwaj mistrzowie. Moim zdaniem wiele zespołów chciałoby znaleźć się na naszym miejscu. To dla nas bardzo ważny tytuł i chcemy go zdobyć.”

...nominacji do tytułu Piłkarza Roku:

„...To wyjątkowe uczucie, zwłaszcza dla bramkarza. To wielki zaszczyt dla Bayernu i nas jako drużyny. Razem z Lewym musimy podziękować za te nominacje naszej drużynie. Będę szczęśliwy, jeśli wygra któryś z nas. Mam już dobre przeczucie.”

...Mario Goetze:

„...Muszę przyzna, że Mario to bardzo dobry zawodnik, który równie dobrze zna środowisko Bayernu. W końcu sam powiedział, że jego celem jest jeszcze wygrać Ligę Mistrzów. To bardzo ambitny facet. Z tego co wiem, to znajduje się w dobrej formie. Gdzie trafi? Sami się o tym przekonacie. Czy jest brany pod uwagę jako opcja dla nas? Bossowie o tym decydują. Niemniej jednak wierzę i jestem przekonany, że poradziłby sobie w naszym zespole.”

źródło: FCB.de

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (15)24.09.2020 09:34
Nie do końca za darmo bo za frytki to on grać nie przyjdzie. Jeśli na rok, maks dwa to ok. Pomysł ciekawy o ile nie miałby horrendalnych żądań.
24.09.2020 08:16
Kazdy kto wybrzydza niech pomysli jeszcze raz. Kazdy wie ze Goetze ma potencjal wielki tylko z powodow zdrowotnych (cierpi na rzadki syndrom fizjologiczny) oraz braku radzenia sobiezpresja stal se klapa. Flick masznse postawic go na nogi...I wazne, dla Bayenu nie bedzie drogi.
24.09.2020 07:18
Wiadomo ze to póki co jest przeciętny zawodnik ale tez nie najgorszy. Jak nabierze pewności siebie to coś będzie napewno grał. Na tyle meczy co mamy w sezonie to jak najbardziej się nam przyda. U żółtych mało grał i siedział na ławie ale myśle ze tam tez chodziło o aspekty nie tylko sportowe. No i dziadek się tam tez nadaje do tarcia chrzanu. Wiec ja jestem na tak. Niech przyjdzie na rok i pokaże co potrafi
23.09.2020 22:25
Jeśli za darmo to ja bym go brał, przecież nic nie tracimy.
23.09.2020 22:22
Za Coutinho może być jak znalazł. Wierzę we Flicka.
23.09.2020 21:47
znaczy się Manu jest na Tak i pewnie wie,że coś tam na rzeczy jest.
23.09.2020 21:37
Może.... Ale to znowu coś jak z Perisicem, którego nie chciał słabszy Inter. Hmmm może i Flick postawi go na nogi.
23.09.2020 20:11
Do rotacji na ogorkow zawodnik jak znalazl. Na najwazniejsze spotkania bez dzwigania sie z lawki.
23.09.2020 20:09
Jak najbardziej za-kolejny ciekawy ruch Flicka.
23.09.2020 20:08
Sposób wypowiedzi Manuela wskazuje , że jest coś na rzeczy.
23.09.2020 19:34
dawać tego Gotze, moim zdaniem, nie jest jeszcze skończony, skoro Flick go chce, to tylko brać, Niemeic i za friko, to co lubimy;D
23.09.2020 19:08
@tapczan właśnie zauważyłem. Dzień dobry.
23.09.2020 18:54
Oo kogóż to przywiało tutaj, zwycięstwo Bayernu w CL już przetrawione ?
23.09.2020 18:25
Uważam że klub po wygraniu potrójnej korony i odejściu najlepszego środkowego pomocnika w Niemczech zasłużył na gotze.
23.09.2020 18:09
Jestem pewien, że Mario do nas dołączy.