Neuer: Jestem sfrustrowany i zły porażką

Kilka dni temu swoje pierwsze spotkanie na mistrzostwach świata w Katarze rozegrali piłkarze niemieckiej reprezentacji narodowej.

Przypominamy, że rywalem niemieckiej reprezentacji była Japonia, która mimo iż przegrywała 0:1 do 75. minuty, koniec końców strzeliła dwie bramki i wygrała spotkanie 2:1. Jako ciekawostkę warto nadmienić jeszcze, że bramki dla Japończyków zdobyli piłkarze z Bundesligi (Asano i Doan).

Niedawno na temat słabego występu „Die Mannschaft” wypowiedział się kapitan i numer jeden w bramce kadry narodowej Niemiec, czyli Manuel Neuer. Bramkarz FCB odniósł się nie tylko do przegranego meczu, ale i również indywidualnych błędów.

− Jestem całkowicie sfrustrowany i zły, że oddaliśmy mecz. To było więcej niż niepotrzebne. Stworzyliśmy wiele szans na zdobycie bramki. Być może nie mieliśmy pilności, aby zdobyć drugą bramkę i przywróciliśmy Japonię do gry – powiedział Neuer.

− Po przerwie nie mieliśmy tego samego przepływu gry, nie graliśmy z taką pewnością siebie, jaką mieliśmy w pierwszej połowie. Indywidualne błędy przy straconych golach? Atakujemy razem, bronimy razem. Nie chcę obwiniać nikogo z osobna, to jasne: stoimy razem jako zespół, ale wciąż wyraźnie musimy się lepiej spisywać – dodał.

− Może rzeczy dzieją się w głowie, nie wiem. Jestem przyjacielem tego, że zawsze wspierasz swojego kolegę z drużyny. To są bardzo proste podstawy, które każdy musi przynieść ze sobą grając dla Niemiec – podsumował Manuel Neuer.

Kadra narodowa Niemiec do akcji wraca już jutro, kiedy to późnym wieczorem zmierzy się w meczu o wszystko z reprezentacją Hiszpanii, która to z kolei w swoim pierwszym meczu rozbiła Kostarykę aż 7:0. Początek boju z Hiszpanami o 20:00.

Źródło: Sport1