DieRoten.pl

Manuel Neuer w wywiadzie udzielonym oficjalnemu serwisowi DFB wypowiedział się na temat obecnej dyspozycji drużyny, bramki straconej w meczu z Schalke 04 oraz swoich kolegach z ligowych boisk.

Macie za sobą kilka pracowitych tygodni i raczej spodziewaliście się innego startu, prawda?

Tak, zdecydowanie. Zwłaszcza sposób w jaki graliśmy w pierwszej połowie. Jasne, zdobyliśmy bramkę, ale później pozwoliliśmy na stworzenie zbyt wielu okazji. Ustawiamy się zbyt daleko od siebie i przez to nie jesteśmy wystarczająco zwarci.

Przed meczem z Schalke powiedzieliśmy sobie, że chcemy zwiększyć tempo naszej gry, zwłaszcza u siebie. Chcieliśmy pokazywać się na lepszych pozycjach, by mieć jak najwięcej opcji przed podaniem piłki. Tego brakowało, ale chcemy to poprawić w ciągu najbliższych spotkań.

Czy ponosisz winę za gola zdobytego przez Naldo? Piłka przeleciała przez mur.

To nie była wina muru. Spodziewałem się, że piłka będzie leciała wyżej. Po prostu źle oceniłem tor lotu piłki.

Czego spodziewasz się po wtorkowym meczu z Wolfsburgiem?

Nie mozemy dalej grać w ten sposób. Musimy zacząć skupiać się na tym jaki futbol gramy. Oczywiście będziemy dążyć do zwycięstwa, ale będziemy musieli ciężko pracować, by awansować do kolejnej rundy. 

Co sądzisz o Holgerze Badstuberze grającym dla innego klubu?

Jestem szczęśliwy z tego powodu. To był dla niego wielki krok, by rozegrać pierwszy mecz dla Schalke. Mam nadzieję, że zanotuje jeszcze więcej występów. Uważam, że rozegrał dobre spotkanie i zaliczył świetny debiut.

źródło: dfb.de

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (8)

reklama07.02.2017 16:10
my to wiemy i oni to wiedzą kocie :D
06.02.2017 20:43
Ta piłka nie powinna przelecieć przez mur, po to się go ustawia ,mur był dziurawy źle się ustawili i sito , z drugiej strony Manu miał pile na rekach
06.02.2017 11:54
Ja Neuera nie winię za tę bramkę. Cały zespół jest odpowiedzialny za ten wynik. Tak jak pisze gregor, Manu nie raz ratował nam dupę, wszyscy grają słabiej i to większą winę na tę bramkę ponoszą gracze z pola niż bramkarz!!
06.02.2017 09:21
Tyle razy ratował nam d*pe , że można mu wybaczyć. :)
06.02.2017 06:58
Oby jak najmniej z Arsenalem :)
06.02.2017 03:25
Popełnia błędy rzadko. Ale fakt faktem też zwróciłem uwagę, że stał nie na krótkim słupku i wolno zareagował.
05.02.2017 22:48
akurat on popełnia mało błędów wiec i tak to nie jest jego wina że był remis zreszta i tak mielismy szczęscie bo Schalke moglo prowadzic strzelajac 3/4 bramki w polowie no ale trudno ważne ze mamy 4 pkt przewagi i jakis margines błędu
05.02.2017 22:07
I co z tego, że jego wina jak nasz Manu popełnia takie coś raz na sto meczów? Drużyna widząc 1:1 na tablicy wyników powinna gonić za piłką i starać się o prowadzenie. U nas tego nie ma.