DieRoten.pl

Nagelsmann zachwycony występem Nianzou

05.11.2021, 08:24:03
Foto Olimpik

W ubiegłym pojedynku elitarnych rozgrywek Champions League, Julian Nagelsmann dokonał kilku zaskakujących zmian w wyjściowej jedenastce swojego pierwszego zespołu.

Największym zaskoczeniem z pewnością było wystawienie od samego początku Tanguya Nianzou, który w ostatnich tygodniach niejednokrotnie nie mieścił się nawet w szerokiej kadrze meczowej Bayernu.

Francuz pokazał się jednak z bardzo dobrej strony i rozegrał solidne zawody, zbierając wiele pochwał. Podczas pomeczowego wywiadu dla „Amazon Prime Video” na temat występu młodego defensora wypowiedział się trener „Bawarczyków”, czyli Julian Nagelsmann.

Nie będę kłamał i owijał w bawełnę. Tanguy zagrał z Benfiką, bo Niklas i Lucas nie mogli wystąpić z racji na lekkie problemy. Z drugiej strony, jeśli chcę rozwinąć zawodnika, nie zrobię tego tylko poprzez same treningi – powiedział Nagelsmann.

− Jeśli weźmie się pod uwagę to, jak mało czasu ma do dyspozycji, to był to bardzo, ale to bardzo dobry występ. Podania, które posyłał w półprzestrzeń były naprawdę dobre – mówił dalej.

− To, co już potrafi i co zrobił bardzo dobrze w meczu z Benfiką, oprócz siły i rozegrania, to jego gra w obronie. Jest bardzo agresywny i bronił bardzo mądrze – podsumował Julian Nagelsmann.

Według niemieckiego magazynu „Kicker”, utalentowany defensor niebawem ponownie może otrzymać szansę gry od samego początku – w nadchodzącym boju Ligi Mistrzów z Dynamem Kijów, pewnym jest, że z powodu zawieszenia za żółte kartki nie zagra Dayot Upamecano, dlatego też Tanguy może kolejny raz znaleźć się w wyjściowej XI.

źródło: Amazon

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (6)05.11.2021 23:55
To fakt, zagrał solidnie.
05.11.2021 18:26
To był jego pierwszy mecz na tak dobrym poziomie a długo jest już u nas. Nie mniej wierzę że Julian ukształtuje go na dobrego obrońcę.
05.11.2021 14:53
Zagrał całkiem solidnie, w niektórych momentach było widać brak ogrania jeśli chodzi o ustawienie się, ale miejmy nadzieję że będzie dostawać co raz częściej szansę i potwierdzi swój talent.

"...Z drugiej strony, jeśli chcę rozwinąć zawodnika, nie zrobię tego tylko poprzez same treningi." - czyli ci co nie grają i nie otrzymują szans to ich nie chce rozwijać i przez to nie grają ? Eee bo z drugiej strony jeśli komuś coś nie idzie, to szkoleniowiec próbuje go "nauczyć" na treningach i rozwinąć gracza czyli wypadałoby tych graczy dać do składu :P
05.11.2021 13:26
Po to Bayern ma czterech stoperów, żeby rywalizowali ze sobą o pierwszy skład i czuli konkurencję na plecach szczególnie Upamecano xd
05.11.2021 09:40
Jeśli ma coś z niego być, musi dostawać szansę. Z drugiej strony, Bayern musi wygrywać.
05.11.2021 08:34
Kolejne szanse będą weryfikacją tego zachwycania.