Nagelsmann: W drugiej połowie graliśmy trochę lepiej

Mistrzowie Niemiec mają już za sobą ostatni mecz towarzyski w ramach letnich przygotowań do nadchodzącego wielkimi krokami sezonu 2022/2023.

Dzisiejszej nocy na Lambeau Field w Green Bay, klub ze stolicy Bawarii zmierzył się z Manchesterem City. Koniec końców skuteczniejsi okazali się piłkarze Pepa Guardioli, którzy dzięki bramce Erlinga Haalanda w 12. minucie, wygrali z monachijczykami 1:0.

Po ostatnim gwizdku, tradycyjnie już odbyła się konferencja prasowa, podczas której na pytania dziennikarzy odpowiadał Julian Nagelsmann. Trener FCB przyznał, że podczas gdy w pierwszej połowie zespół miał pewne problemy, to po przerwie gra Bayernu wygląda już trochę lepiej.

− W pierwszych dziesięciu minutach mieliśmy problemy – nie mieliśmy kontroli nad grą. Po przerwie było już jednak trochę lepiej – powiedział Nagelsmann.

− Co do naszej gry w drugiej połowie, to powiedziałbym, że było OK. Muszę przyznać, że kiedy na boisku w drugiej połowie pojawił się Jamal Musiala, to spisał się świetnie – mówił dalej.

− Nie zapominajmy, że był to mecz przygotowawczy, w którym każdy zespół próbował wielu różnych rzeczy. Cieszmy się, że mogliśmy zagrać na tym wspaniałym stadionie, z równie wspaniałymi kibicami, choć pogoda nie dopisała nam wszystkim – podsumował Julian Nagelsmann.

Po powrocie do Monachium, mistrzowie Niemiec rozpoczną przygotowania do pierwszego meczu o stawkę w sezonie 2022/23 – w najbliższą sobotę (30 lipca), podopieczni Juliana Nagelsmanna zmierzą się w Superpucharze Niemiec z RB Lipsk na Red Bull Arenie.

Źródło: FCB TV