DieRoten.pl

Nagelsmann: W Bayernie mistrzostwo to minimum

28.05.2021, 09:16:05
Foto Olimpik

Dokładnie z dniem 1 lipca 2021 roku, nowym trenerem ekipy rekordowego mistrza Niemiec zostanie Julian Nagelsmann, który jest jeszcze związany umową z RB Lipsk.

Nie tak dawno temu Nagelsmann udzielił obszernego wywiadu, w którym odniósł się do wielu tematów związanych ze swoją nową posadą jako trener Bayernu Monachium.

Julian zdaje sobie sprawę, że nie czeka go żadna taryfa ulgowa z racji swoich bawarskich korzeni, zaś oczekiwania w klubie są bardzo duże. Z drugiej strony celem nowego szkoleniowca „Gwiazdy Południa” będzie między innymi sprawienie, że zespół stanie się elastyczny pod względem taktyki.

Poniżej znajdziecie więcej fragmentów wypowiedzi 33-latka dla tygodnika „Sport Bild”. Zachęcamy do zapoznania się z tą jakże krótką lekturą.

Julian Nagelsmann na temat:

…swoich bawarskich korzeni:

„…Już nie mogę się doczekać założenia tradycyjnego stroju bawarskiego. Póki co wyobrażam to sobie w głowie. Musiałbym założyć moje prywatne Lederhosen. To jest warte rozważenia (śmieje się). Wiem, że Bawarczycy wiedzą, że ja że pochodzę z tego regionu. Uli Hoeness zauważył to już podczas mojej pierwszej rozmowy kilka lat temu. Ale nie dostanę premii ze względu na moje pochodzenie. Nawet jako rodowity Bawarczyk muszę odnieść sukces w Monachium.”

…odejścia z Lipska:

„…To, że odchodzę po zaledwie 2 latach nie było planowane i wynikło wyłącznie z tego, że Hansi Flick nie chciał kontynuować pracy w Bayernie. To stworzyło pewną dynamikę. Przegrana w finale Pucharu Niemiec była dla mnie smutnym dniem. Tak naprawdę chciałem zdobyć przynajmniej jeden tytuł podczas mojej przygody w Lipsku. Dla mnie to było miłe widzieć, że zawodnicy do samego końca dawali z siebie wszystko dla klubu, ale także dla mnie i naszego wspólnego sukcesu.”

…oczekiwań w Bayernie:

„…Oczekiwania w Bayernie i tak są zawsze wysokie i niezmienne. Powinieneś zostać mistrzem, wygrać Puchar, a także zajść daleko w Lidze Mistrzów. To jest wyzwanie, które podejmuję.”

…oczekiwań względem współpracy z poszczególnymi graczami:

„…Interesująca będzie oczywiście praca z najlepszym piłkarzem na świecie, czyli Lewandowskim, ale i oczywiście z Thomasem Muellerem, Manuelem Neuerem, Jo Kimmichem czy wieloma innymi. Poznawanie nowego zespołu jest dla mnie niezwykle ekscytujące. Przede wszystkim nie mogę się doczekać, aby widzieć tę ogromną jakość zawodników na każdym treningu. Słyszałem też wiele dobrego o charakterach piłkarzy. Nie mogę się tego doczekać.”

…możliwego transferu Baku:

„…Nie wydaje mi się. Nie widzę też powodu, dla którego Ridle miałby już opuszczać Wolfsburg − dopiero co tam trafił, rozegrał świetny sezon i najwyraźniej czuje się bardzo dobrze.”

…celów w Bayernie:

„…Najważniejsze jest, aby kontynuować sukcesy z ostatnich dziesięcioleci w Bayernie. Jednym z moich głównych zadań będzie znalezienie równowagi pomiędzy stabilną obroną a tym niesamowicie dobrym atakiem. Chcę, aby nasz zespół Bayernu był taktycznie elastyczny, żeby przeciwnicy nie byli w stanie nas rozgryźć i abyśmy mogli reagować na każdą sytuację w meczu.”

…asystentów, których sprowadzi do FCB:

„…Mam listę kandydatów. Ale nie ma tam nikogo objętego umową. Może więc upłynąć trochę czasu, zanim mój zespół zostanie powołany do życia. To, że sprowadzam głównego analityka Benjamina Gluecka z Lipska jest wiadome.”

źródło: Sport Bild

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (7)

reklama29.05.2021 08:18
Trzymam kciuki za Lige Mistrzów :)
28.05.2021 20:52
Trzymamy kciuki, ma wszystko by odnieś sukces!!
28.05.2021 14:58
28.05.2021 13:30
Mistrzostwo to nie minimum, a wręcz obowiązek. Rozliczany będzie z wyników w Europie i trzymam kciuki za Nagelsmanna.
28.05.2021 13:09
Czeka go trudne zadanie...to pierwsze wyzwanie z drużyną gwiazd...zobaczymy jak to wyjdzie. Ciekawe też czy wszystkim nie zabraknie cierpliwości bo przy tak długim kontakcie dojdzie też do nieuniknionej zmiany pokoleniowej w FCB.
28.05.2021 10:32
W Bayernie mistrzostwo to chleb powszedni tylko trzeba czasem uważać, żeby tym chlebem się nie udławić :) FCBM!
28.05.2021 09:46
Podoba mi się jego podejście. Też nie mogę się doczekać, żeby zobaczyć zespół pod jego skrzydłami.