DieRoten.pl

Nagelsmann: Kilku młodych piłkarzy daje nadzieję na przyszłość

22.07.2021, 17:16:54
Foto Olimpik

W rozegranym kilka dni temu sparingu z Kolonią (porażka Bayernu 3:2), mogliśmy podziwiać w akcji wielu młodych zawodników z Campusu bawarskiego klubu.

Z racji na braki kadrowe spowodowane urlopami 12 zawodników pierwszego składu, Julian Nagelsmann od początku przygotowań do sezonu 2021/2022 pracuje z dużą grupą młodych i utalentowanych piłkarzy z młodzieżówki Bayernu.

W rozegranym w ubiegłą sobotę sparingu z Kolonią, z bardzo dobrej strony pokazało się kilku juniorów, którzy zdaniem nowego szkoleniowca dają nadzieję na przyszłość. Wśród nich można wymienić między Armindo Sieba czy Taylora Bootha.

− W meczu z Kolonią 2 czy 3 młodych piłkarzy poradziło sobie bardzo dobrze. Dają nadzieję na przyszłość. Teraz muszą potwierdzić swoje występy, zwłaszcza kiedy wróci reszta graczy – powiedział Nagelsmann.

− To będzie potem ekscytujące oglądać tę rywalizację i ich grę na treningach. Wtedy lepiej będziesz mógł ocenić sytuację i przyjrzeć się wszystkim – podsumował trener monachijczyków.

Jak donosi „Sport1”, Julian Nagelsmann przede wszystkim dostrzega wielki potencjał na rozwój u 19-letniego Christophera Scotta, aby w dłuższej perspektywie czasu rozwinąć go jako prawego wahadłowego. 33-latek chciałby mieć na prawej stronie zawodnika w typie Daviesa − szybkiego, silnego i nastawionego na atak defensora.

źródło: Bild / Sport1

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (6)

reklama23.07.2021 14:31
Niech młodzi Bawarczycy walczą o swoje!
23.07.2021 11:47
muszą dawać nadzieję bo nadziei na nowe transfery wielkiej nie ma. oby tylko te pokładane w nich oczekiwania spełnili bo inaczej będzie biedniej niż w minionym sezonie.
22.07.2021 22:07
Dobrze że pokazali się z dobrej strony, teraz wszystko w rękach trenera.
22.07.2021 20:02
Taka, a nie inna sytuacja dla młodych to niczym manna z nieba. Mają niepowtarzalną okazje przebić się do pierwszej drużyny i oby to była jakość, a nie tylko konieczność. Trzymam kciuki żeby to byli następni Lahm, Mueller czy Schweinsteiger.
22.07.2021 18:03
niedługo tacy pilkarze będą musieli być przyszłością w Bayernie bo tylko tacy zostaną
22.07.2021 17:41
Jasne jest że w FCBM znajduje się wielu graczy którzy mogą się stać wielkimi piłkarzami...jednak jest to melodia przyszłości uzależniona od odpowiedniego nastawienia, charakteru i pokierowania graczem. Problem polega na tym co mamy tu i teraz. Bayern to klub zobligowany do walki o najwyższe cele dzisiaj, a nie za 5 lat.
O ile utalentowani gracze będą otrzymywać szanse od Julka meczach o pietruszkę lub już rozstrzygniętych to nie sądzę, aby byli w stanie zastąpić najważniejszych graczy w kluczowych momentach sezonu, bez straty na jakości.