DieRoten.pl

Nagelsmann: Dlaczego miałbym rezygnować z kogoś takiego jak Mueller?

18.07.2021, 19:06:48
FotoOlimpik

Wielkimi krokami zbliża się debiut Juliana Nagelsmanna na ławce trenerskiej Bayernu Monachium w Bundeslidze (13 sierpnia) przeciwko Borussii M'Gladbach.

Zanim do tego jednak dojdzie, to mistrzów Niemiec czeka jeszcze sporo intensywnych sesji treningowych oraz kilka sparingów, podczas których Nagelsmann wraz ze swoim sztabem szkoleniowym zaczyna już powoli kłaść fundamenty pod nowy sezon.

Niedawno 33-letni opiekun FCB udzielił wywiadu dla „Bild am Sonntag”, w którym odniósł się m. in. do nowego kręgosłupa zespołu, możliwego pozyskania Chiesy, obrońców „Die Roten” czy też Thomasa Muellera, którego jak sam przyznał bardzo wysoko ceni głównie z racji na jego ambicję i nieposkromioną wolę zwyciężania.

Jeśli jesteście ciekawi, co jeszcze miał do powiedzenia nowy szkoleniowiec bawarskiego klubu, to zapraszamy Was do przeczytania poniższej lektury.

Julian Nagelsmann na temat:

…kręgosłupa zespołu w Bayernie:

„…Jeśli przyjrzymy się kręgosłupowi, który stworzył Hansi i zawodnikom, którzy go współtworzyli i zaliczyli znakomite występy, to możemy dostrzec, że zawsze dobrze jest mieć w centralnej osi zawodników, którzy wnoszą pewne doświadczenie, jakość i odpowiednią wolę zwycięstwa. Czy to Thomas Mueller, Joshua Kimmich, Manuel Neuer, Robert Lewandowski czy też Leon Goretzka. To tylko kilku graczy, a mógłbym wymienić jeszcze wielu innych...”

…obrońców FCB:

„…Mamy w obronie wielu świetnych zawodników, jak Dayota Upamecano i Tanguya Nianzou. Do tego dochodzi Lucas Hernandez, który niestety jest teraz kontuzjowany, ale bardzo wysoko go cenię. Nie zamierzam wyznaczać osi, która zawsze będzie grać. Mamy po prostu zawodników, którzy nieustannie dążą do doskonałości i wyróżniają się.”

…Thomasa Muellera:

„…Czy będzie u mnie też grał cały czas? (śmieje się) Poznałem Thomasa jako niezwykle ambitnego zawodnika, z ogromną wolą zwycięstwa. Po EURO był sfrustrowany. Chodzi o to, że jeśli pozostanie zdrowy, niewielu trenerów poradziłoby sobie bez niego. Ma wybitne cechy, zawsze jest jednym z najtrudniejszych zawodników do rozpracowania dla przeciwnika. Nie można go złapać, do tego ma niesamowite wyczucie przestrzeni. On ma taki niesamowity zapał, zawsze chce grać i dawać z siebie wszystko - dlaczego więc miałbym zrezygnować z zawodnika o takiej jakości jak Thomas?”

…specjalnego statusu dla starszych graczy Bayernu:

„…Interesujące jest to, że piłkarze Bayernu nie chcą specjalnego statusu, oni chcą sukcesu. Oczywiście, rozmawiasz trochę więcej z doświadczonymi zawodnikami, którzy również mają duży wpływ na szatnię i słuchasz, jakie jest ich zdanie. To jest niezwykle ważne w tym sporcie. Zawodnicy muszą czuć się komfortowo z tym, co robisz – nie tylko z atmosferą, ale także z treścią tego, co trenujesz. Piłka to gra zespołowa, muszą to wdrożyć. Jako trener, nie jesteś tam po to, aby się spełniać. Zawodnicy muszą wnieść na boisko to, co chcesz, przy jednocześnie dobrym wyczuciu.”

…legendarnego elementarza Nagelsmanna:

„…(śmieje się) Nie mam klasycznego elementarza, ale mam pewne treści, które chcę przekazać dalej. To jest to, co gracze dostaną tutaj. Już zaczęliśmy przygotowania, ale wielu z nich jest jeszcze na zasłużonym urlopie, więc powtórzymy to jeszcze raz. Czy jest to legendarny elementarz, nie wiem. Jestem pewien, że wiele osób słyszało o tym i może to wdrożyć. Oczywiście postaram się przekazać moje pomysły i treści. Tak jak to robiłem w poprzednich klubach.”

…ofensywnych graczy:

„…Mamy 4 czy 5 bardzo dobrych graczy i gwiazd w ofensywie. Jeśli pozostaną zdrowi, to liczba ta wystarczy.”

…jego zainteresowania Chiesą:

„…Tak, jest dobry (uśmiecha się), ale jest też drogi. Jest wielkim graczem, ponieważ uosabia niesamowitą werwę i dynamikę. Znam go od dłuższego czasu i uważam, że jest wybitny, ponieważ jest tak beztroski, często drybluje i jest bardzo skuteczny w wykończeniu. On po prostu uosabia dużo mocy, a także robi nierealne rzeczy z piłką. On po prostu dąży do celu, chce, żeby coś się działo. Jest bardzo szybki, ma bardzo dobre wykończenie. Ale ma też bardzo, ale to bardzo dużą cenę.”

źródło: Bild am Sonntag

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (7)

reklama19.07.2021 15:46
To nie podlega dyskusji. Niestety, gdy był Kovac to podlegało
19.07.2021 13:57
19.07.2021 10:42
właśnie dlaczego? przecież to Tomek z Lewym będą ci ratować tyłek, niezawodny duet wśród szukających formy od x albo xx miesięcy skrzydłowych
19.07.2021 08:54
@josh1982 kilku nie próbowało i też już ich nie ma.
19.07.2021 08:23
Już jeden trener próbował posadzić Mullera na ławce i już go w Bayernie nie ma:)
19.07.2021 08:04
Oby wszyscy dostali szansę a grał optymalny skład.
18.07.2021 21:47
Nikt nie zrezygnowałby z gracza z taką formą i wpływem na cały zespół. To serce i płuca drużyny.