Nagelsmann chwali Sieba, Bootha i Tillmana

Julian Nagelsmann z całą pewnością inaczej wyobrażał sobie swój debiut na ławce trenerskiej Bayernu Monachium. Przypominamy, że wczorajszego późnego popołudnia monachijczycy polegli w sparingu z Kolonią.

Bayern co prawda zaczął bardzo dobrze, albowiem w 6. minucie bramkę zdobył Armindo Sieb, jednakże w kolejnych minutach mecz stał się bardzo otwarty i ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 2:2. W drugiej części skuteczniejsi byli piłkarze Kolonii, którzy ostatecznie wygrali 3:2.

Po zakończeniu spotkania na MS Technologie-Arena przed kamerami telewizji „Magenta TV” na kilka pytań dziennikarzy odpowiedział Julian Nagelsmann. Niemiecki szkoleniowiec odniósł się między innymi do nadchodzących sparingów z Ajaxem, Gladbach oraz Napoli.

− Teraz czeka nas normalny tydzień treningów, po czym rozegramy tym samym składem trzy kolejne mecze testowe. Większość chłopaków wróci do nas dopiero po 26 lipca − powiedział Nagelsmann.

− W nadchodzących sparingach zagramy tą samą kadrą. Czeka nas trudne zadanie z Ajaxem, Gladbach i Napoli. Przekonamy się jak wypadniemy w tych pojedynkach − mówił dalej trener FCB.

Nieco później trener rekordowego mistrza Niemiec odniósł się również do występu młodych piłkarzy bawarskiego klubu. Nagelsmann pochwalił między innymi Armindo Sieba, czyli autora pierwszej bramki, który według doniesień medialnych prezentuje się bardzo dobrze na treningach.

− Trzech czy czterech piłkarzy pokazało się z dobrej strony. Armindo Sieb grał dobrze. Taylor Booth oraz Malik Tillman również zagrali dobrze − podsumował Julian Nagelsmann.

Źródło: Magenta TV