DieRoten.pl
Reklama

Naczelny France Football ponownie o Złotej Piłce za 2020 rok

fot.
Reklama

Niedawna uroczystość „France Football” wywołała niemałe poruszenie w świecie piłki nożnej. Coraz więcej legend krytycznie odnosi się do wręczenia Złotej Piłki za 2021 rok.

Na przestrzeni ostatnich dwóch dni, w mediach na całym świecie pojawiło się sporo głosów sprzeciwu w sprawie tegorocznego plebiscytu Złotej Piłki – wiele legend jest przekonanych, że Robert Lewandowski został okradziony i powinien zwyciężyć, mając na uwadze 2021 rok.

Niewykluczone jednak, że „France Football” zdecyduje się wręczyć „Ballon d’Or” za 2020 rok, kiedy to uroczystość została odwołana z powodu pandemii. Po tym jak redaktor naczelny wspomnianego wcześniej tygodnika udzielił wywiadu dla „Watsona”, tym razem Pascal Ferre poruszył kwestię wręczenia ZP za miniony rok w rozmowie dla „Bilda”, chwaląc przy tym jednocześnie naszego rodaka.

− Słyszałem co powiedział Messi na gali. Będziemy o tym rozmawiać i zastanowimy się nad tym. Ale nie spieszymy się z podjęciem decyzji – powiedział Ferre.

− Lewandowski to nie tylko fantastyczny piłkarz, ale także fantastyczny człowiek. On już wcześniej wiedział, że nie wygra, a nie wiem ilu zawodników by wtedy mimo wszystko przybyło na galę. On wciąż był taki miły, taki mądry, to było takie fair play! – mówił dalej.

− Złota Piłka nie jest tylko nagrodą dla najlepszego piłkarza, chodzi też o osobę... – kontynuował naczelny „France Football”.

Pascal Ferre zapowiedział także, że razem z jury zastanowi się nad powtórzeniem gali Złotej Piłki za 2020 rok. Póki co nie wiadomo jednak jeszcze, kiedy miałoby to nastąpić.

− Jednakże nie zamierzam teraz prognozować. Może... – podsumował Pascal Ferre.

Źródło: Bild
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...