DieRoten.pl

Musiala: To zaszczyt, kiedy taka legenda porównuje mnie do Messiego

19.11.2022, 18:37:27
skwiot.pl

Latem 2019 roku Bayern Monachium ściągnął do Campusu bawarskiego klubu młodego i nikomu nieznanego piłkarza – zaledwie 16-letniego Jamala Musialę.

Warto przypomnieć, że wówczas monachijczycy zapłacili Chelsea 200 tysięcy euro za młodego pomocnika z tytułu odszkodowania za szkolenie. Z perspektywy czasu można z całą stanowczością przyznać, iż był to jeden z najlepszych transferów w historii klubu.

Jamal Musiala imponuje swoją formą od miesięcy, zaś zdaniem legendarnego Lothara Matthaeusa, 19-latek jest niczym Leo Messi. W udzielonym ostatnio wywiadzie dla „Kickera”, zawodnik FCB przyznał, iż zaszczytem są dla niego takie porównania. Ponadto reprezentant kadry narodowej Niemiec poruszył kwestię nagrody Golden Boya dla Gaviego oraz młodego pokolenia gwiazd w Europie.

− Przede wszystkim to zaszczyt, gdy taka legenda jak Lothar wygłasza taki komplement. Nie czuję z tego powodu dodatkowej presji, traktuję to również jako motywację – powiedział Musiala.

− To nie zmienia niczego w moim codziennym życiu. Szanuję Gaviego, to dobry zawodnik. Trzecie miejsce to również nagroda i motywacja dla mnie do dalszej pracy i stawania się coraz lepszym – dodał.

− Nie wiemy czy to będzie nowa era z Gavim, Pedrim, Bellinghamem i mną. Porównywanie się do Messiego i Ronaldo to daleka droga. My zawodnicy musimy się skupić na sobie. Wtedy może taka rywalizacja pojawi się sama. To dobrzy zawodnicy, których czekają wielkie kariery – mówił dalej.

− W piłce nie zawsze wszystko da się zaplanować, droga może też szybko pójść w innym kierunku. Zawsze skupiałem się maksymalnie i dążyłem do realizacji swoich celów. Np. jako 15-latek w Chelsea, nie pomyślałbym, że jako 17-latek będę grał w pierwszym zespole Bayernu. Ważne jest, aby nigdy nie tracić wiary i pracować nad sobą. Jako gracz możesz mieć na to wpływ, ale niewiele więcej – podsumował Jamal Musiala.

Jamal Musiala to obecnie najskuteczniejszy piłkarz w zespole rekordowego mistrza Niemiec. W 22 rozegranych meczach o stawkę, utalentowany pomocnik zanotował udział przy 22 bramkach Bayernu – mowa o 12 golach oraz 10 asytach.

 

źródło: Kicker.de

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (3)20.11.2022 11:51
Lothar nie rzuca słów na wiatr. On na serio staję się niemieckim Messim.
20.11.2022 02:17
Ja jestem dziwnie spokojny o tego chlopaka. Jakiś czas temu wróżyłem mu bycie pierwszym piłkarzem 100mln, w historii Bayernu. Jest. A będzie lepiej. Lubilem Arejna i Francka, Bastiego i Philippa, ale przy Musiali mam ciarki. Na prawdę każdy mecz ma +, bo czekam co ten (pozytywny) świr zrobi. Oby jak najdłużej Jamal. Po trofea!
19.11.2022 19:15
Ja osobiście z przymrużeniem oka odbieram to co mówią byłe gwiazdy. Każdy widzi że Jamal to wielki talent i tylko od niego zależy co osiągnie!!