DieRoten.pl

Musiala: Strzelanie bramek to zawsze wielka frajda

23.04.2021, 18:07:29
Ł. Skwiot

Jamal Musiala to bez dwóch zdań jeden z najlepiej zapowiadających się piłkarzy młodego pokolenia w Bayernie oraz niemieckiej reprezentacji narodowej.

Jeśli pod uwagę weźmiemy obecny sezon 2020/21, to niemiecki pomocnik wystąpił łącznie w 34 spotkaniach dla pierwszego zespołu Bayernu (spędził na boiskach 1169 minut), zaś jego dorobek to 7 bramek.

Przy okazji nadchodzącego meczu monachijczyków z FSV Mainz, Jamal Musiala udzielił wywiadu dla oficjalnej telewizji klubowej FCB. 18-latek odniósł się między innymi do swoich bramek z Wolfsburgiem, chęci zdobycia mistrzostwa Niemiec oraz słów Muellera, który nazwał jego sposób poruszania niczym wąż.

Poniżej znajdziecie fragmenty wypowiedzi pomocnika na wyżej wspomniane tematy oraz na kilka innych. Zachęcamy do lektury.

Jamal Musiala na temat:

...mistrzostwa Niemiec:

„...Nie chcemy tracić żadnych punktów i jesteśmy naprawdę głodni zdobycia mistrzostwa tak wcześnie, jak to możliwe. Wszyscy są skupieni i już teraz chcą zdobyć tytuł w sobotę. Nie możemy się doczekać i jesteśmy gotowi zdobyć 3 punkty i mistrzostwo.”

...pomocy doświadczonych piłkarzy:

„...Dzięki temu jest mi łatwiej, bo zdejmują ze mnie trochę presji. Dużo ze mną rozmawiają i dają mi rady. Mogę w każdej chwili z nimi pogadać. To mi bardzo pomaga i mogę się od nich wiele nauczyć. Gra z nimi to także wielka frajda.”

...słów Muellera o jego ruchach i dryblingu:

„...Ćwiczyłem od najmłodszych lat, w ogrodzie lub na ulicy. Teraz czuję się z tym bardzo komfortowo. Dopracowałem drybling i nadal nad tym pracuję, aby czuć się jeszcze lepiej. Chcę czuć się jeszcze lepiej z moimi umiejętnościami.”

...dwóch bramek z Wolfsburgiem i miana najmłodszego autora dubletu FCB w lidze:

„...Jestem po prostu dumny i szczęśliwy. Zdobywanie bramek to dla mnie zawsze wielka frajda. Fakt, że zdobyłem dwie bramki w jednym meczu bardzo mnie ucieszył. To był po prostu wyjątkowy moment.”

...treningu z Gerlandem, który poskutkował golem z główki z Wolfsburgiem:

„...Po treningu udałem się na wahadło z Tiago Dantasem. Na treningach inni zawsze trochę się naśmiewają z moich główek, bo to nie jest moja mocna strona. Dlatego zrobiłem to tylko po to, żeby się trochę poprawić. Tiger był wtedy również bardzo szczęśliwy, a my po prostu śmialiśmy się i robiliśmy sobie żarty.”

 

źródło: FCB.de

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (9)

reklama24.04.2021 15:17
Wielki talent, wielka przyszłość przed nim!!
24.04.2021 11:58
Całkiem ładne liczby i myślę, że dalej będzie w tym kierunku się rozwijał.
24.04.2021 10:36
oby dalej się tak rozwijał jak do tej pory to będziemy mieli z niego wiele pożytku przez długie lata. talent ma, w tej chwili najważniejsza głowa.
24.04.2021 00:47
Jak się nie zachłyśnie blaskiem 1 sezonu to będzie z niego kawał grajka. I pożytek na wiele lat. Trzymam kciuki za niego bo naprawdę warto.
23.04.2021 23:13
Ściągnięty w 2019 do naszego U-17/U-19, a od pewnego czasu naprawdę pokazuje, że nie odstaje jakością od 1 drużyny. Aktualnie bardziej mi się jego gra podoba od tego co robi Sane, bo Jamal ma więcej udanych dryblingów, nie holuje za długo piłki, szybciej podejmuje decyzję. Musi owszem pracować nad tym, aby piłki łatwo nie tracić oraz nabrać nieco muskulatury - w tym pomoże mu trener personalny Leon Goretzka :D

Musiala nam tak naprawdę rozwiązuję kwestię kolejnego skrzydłowego, bo na kolejny sezon w takim razie mamy 4: Coman, Gnabry, Sane i właśnie Musiala. Dzięki temu, możemy się skupić na wzmocnieniu innych pozycji, jak prawa obrona czy nowa 6.
23.04.2021 21:20
Jego ściągnięcie do Bayernu to może być kolejny majstersztyk. Chociaż oczywiście będzie to musiał udowodnić swoją grą w kolejnych sezonach.
23.04.2021 20:40
23.04.2021 20:36
Bardzo mu kibicuję i wiele wskazuje na to, że ten chłopak będzie kiedyś wielką gwiazdą! Oby tylko zachował zimną głowę i skupił się na stopniowym rozwoju.
#MiaSanMia
23.04.2021 19:29