DieRoten.pl
Reklama

Musiala: Nie mogę doczekać się pracy z Kompanym

fot. [email protected] / Photogenica
Reklama

Dokładnie 1 lipca 2024 roku, oficjalnie pracę w Bayernie jako nowy trener rozpocznie 38-letni Vincent Kompany.

Choć Belg nie poprowadził jeszcze ani jednego treningu czy spotkania z udziałem monachijczyków, to na jego temat pochlebnie wypowiedziało się już wielu zawodników.

W najnowszym wydaniu tygodnika „Sport Bild” możemy znaleźć wywiad z Jamalem Musialą, który nie szczędził pochwał pod adresem Vincenta Kompany’ego i podkreślił, iż nie może już doczekać się współpracy i początku sezonu pod wodzą Belga.

− Nie mogę się doczekać nowego sezonu i współpracy z Vincentem Kompanym. Leroy grał z nim w City i słyszałem wiele dobrego na jego temat, poza tym jeden z moich kolegów miał okazję być pod jego skrzydłami w Burnley – przyznał, że ich zespół grał pod jego wodzą naprawdę dobry futbol – powiedział Musiala.

− Vincent trzymał się swojej filozofii gry – to prawda, że spadli, ale on nie chciał zdobywać punktów przekształcając się na defensywny futbol. To rzadkość wśród trenerów w tych czasach. On jest głodny sukcesów i tytułów. Dlatego myślę, że pasuje wraz ze swoimi pomysłami dobrze do Bayernu – dodał.

− Leroy powiedział też, że Kompany jest profesjonalny i zawsze podchodzi do każdej sesji treningowej na 100% i poważnie. Dla niego liczy się to, żebyś zawsze był w 100% skupiony. On opowiada się za posiadaniem piłki, co perfekcyjnie wręcz wpasowuje się w DNA Bayernu Monachium. Nie mogę się doczekać tego wszystkiego! Poza tym jego mentalność, kiedy był kapitanem w City – to wydaje się, że idealnie pasuje do mentalności i DNA Bayernu – podsumował Jamal Musiala.

Niebawem rozpocznie się z kolei konferencja prasowa z udziałem Jamala Musiali dla niemieckiej reprezentacji narodowej. W odpowiednim czasie zamieścimy na naszej stronie fragmenty wypowiedzi utalentowanego pomocnika FCB.


Źródło: Sport Bild
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...