DieRoten.pl

Musiala marzy o wygraniu kolejnej Ligi Mistrzów

18.05.2021, 10:17:31
Photogenica

Data 23 sierpnia 2020 roku z całą pewnością na stałe zapadnie w pamięci kibiców oraz wszystkich piłkarzy Bayernu Monachium − tego dnia monachijczycy zdobyli Puchar Ligi Mistrzów.

 

Wśród zawodników, którzy tamtego jakże pięknego sierpniowego wieczoru mogli cieszyć się z triumfu był między innymi Jamal Musiala, który choć nie zagrał ani minuty na turnieju w Lidze Mistrzów, to mimo wszystko był częścią zespołu, która zdobyła Puchar LM.

Jakiś czas temu młody Niemiec udzielił wywiadu dla oficjalnego portalu Bundesligi, w którym odniósł się m. in. do wygranej z PSG w sierpniu 2020 roku. 18-latek nie ukrywa, że ma nadzieję na kolejne zwycięstwo w Champions League, lecz teraz już jako podstawowy gracz FCB.

− To wspaniały moment, a także niesamowite doświadczenie. Dla mnie to nie było tak naprawdę zwycięstwo w Lidze Mistrzów, ponieważ tak naprawdę nie grałem, choć byłem częścią zespołu w Lizbonie powiedział Musiala.

− Mam nadzieję, że następnym razem, kiedy wygramy Ligę Mistrzów, to będę częścią zespołu, będę grał i będę mógł pomóc drużynie wygrać. Taka jest moja mentalność. Chcę po prostu nacierać cały czas do przodu – mówił dalej.

W dalszej części wywiadu, młody pomocnik rekordowego mistrza Niemiec odniósł się również do wspólnych treningów z Manuelem Neuerem, który jest dla Jamala jednym z najlepszych piłkarzy na świecie.

− To nie jest takie trudne. Nie no, żartuję. Jest naprawdę ciężko, ponieważ Manu potrafi przewidzieć sposób myślenia rywala i jest po prostu niesamowitym bramkarze. Musisz się więc bardzo postarać, gdyż on nie wpuszcza łatwych goli kontynuował.

− Ułatwia nam grę, ponieważ jest jednym z najlepszych bramkarzy na świecie. Mając możliwość trenowania z nim, mamy potem wrażenie, że w spotkaniach jest nieco łatwiej, bo w końcu nie może być już trudniej niż przeciwko Neuerowi podsumował Jamal Musiala.

źródło: Bundesliga.com

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (3)18.05.2021 20:28
Myślę że spokojnie swoje marzenie spełni:)
18.05.2021 11:23
Oby miał na to szanse już w przyszłym sezonie.
18.05.2021 10:47
Jeszcze będzie miał wiele razy szansę, oczywiście jeśli będzie wystarczająco dobry, by grać w Bayernie. Bo rozwinąć może się naprawdę różnie, choć wierzę, że tak jak sobie wszyscy wyobrażamy.