Muller nadal skuteczny

Próba generalna przed zbliżającym się EURO 2016 została zdana przez reprezentację Niemiec. Podopieczni selekcjonera Joachima Loewa pokonali w Gelsenkirchen kadrę narodową Węgier 2:0 (1:0). W 39. minucie do własnej bramki trafił Adam Lang, zaś wynik spotkania po zmianie stron ustalił Thomas Muller (62.).

"Zagraliśmy lepiej niż ostatnio, dlatego też możemy być zadowoleni" powiedział Jerome Boateng, który wraz z Manuelem Neuerem, Mario Getze i Mullerem znalazł się w wyjściowej jedenastce. Tym razem na murawie zabrakło miejsca dla Joshua Kimmicha. "Wygrana daje nam stabilizację i dobre przeczucie. Jednak w nadchodzących tygodniach musimy się jeszcze poprawić" powiedział Loew.

Mistrzowie Świata zaczęli błyskawicznie, bowiem już w 59 sekundzie powinno dojść do otworzenia wyniku meczu, ponieważ po zagraniu Goetze sam przed bramką znalazł się Julian Draxler, ale z niewiadomych przyczyn sędzia boczny wskazał na pozycję spaloną. W drugich 45 minutach, najważniejszym momentem poza golem Mullera, był powrót na boisko w 68. minucie Bastiana Schweinsteigera.

Reprezentacja Niemiec: Neuer - Hoewedes, Boateng, Rudiger, Hector (46. Can) - KhediRA (46. Gomez), Kroos (68. Schweinsteiger) - Muller (69. Sane), Ozil, Draxler (60. Schurrle) - Goetze (79. Podolski)