DieRoten.pl

Mueller: Uwielbiam pracować z Gerlandem

16.02.2020, 13:38:12
FotoOlimpik

Hermann Gerland to bezsprzecznie jedna z najważniejszych postaci Bayernu w ostatnich kilkunastu latach. Niemiec niejednokrotnie pomagał monachijczykom w trudnych momentach oraz jest odpowiedzialny za wypromowanie wielu talentów.

Podczas niedawnej konferencji prasowej z udziałem dzieci (fanów FCB), będących członkami fanklubu „Kids Club” na temat Hermanna Gerlanda wypowiedział się wychowanek bawarskiego klubu, a mianowicie Thomas Mueller, który zdradził, że praca z 65-latkiem zawsze sprawiała mu wielką radość.

− Przez lata największą radość sprawiała mi współpraca z Gerlandem. Na początku mojej kariery młodzieżowca był bardzo wymagającym trenerem. Jednakże na przestrzeni ostatnich lat świetnie razem się bawiliśmy i świętowaliśmy od groma sukcesów − powiedział Mueller.

W dalszej części rozmowy Thomas oznajmił również, iż jako dziecko był wielkim fanem legendarnego Giovane Elbera, który w barwach Bayernu strzelił w sumie 140 bramek oraz zanotował 57 asyst, zdobywając przy tym 13 tytułów (w tym czterokrotnie mistrzostwo Niemiec).

Oczywiście jako fan Bayernu, zawsze lubiłem Elbera. Gra w piłkę zawsze sprawiała mu radość, czasami działała magia, czasami strzelał z przewrotki. Raz po strzeleniu bramki zwinął się w dywan FCB. Bardzo mi się to spodobało, więc już wtedy był moim ulubionym piłkarzem − dodał.

Thomasa Muellera zapytano również kto w zespole rekordowego mistrza Niemiec jest jego najbliższym przyjacielem i z kim spędza najwięcej czasu.

Z każdym z nich dobrze się bawię, regularnie utrzymujemy kontakt. Okazyjnie spotykam się z Suele prywatnie, gdyż obaj kochamy grać w golfa. Znam Neuera od dłuższego czasu, świetnie się rozumiemy. Lahm i Basti również byli moimi dobrymi kumplami w zespole, ale już zakończyli karierę. Powiedziałbym, że to moi najbliżsi przyjaciele. Mam nadzieję, że nikogo nie pominąłem − podsumował Mueller.

źródło: FCB.tv

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (3)

reklama16.02.2020 18:17
16.02.2020 14:14
Może za jakiś czas Lahm i "Basti" wrócą do Bayernu w nowych rolach.

reklama