DieRoten.pl

Mueller: Trofea nigdy nie były dla mnie najważniejsze

17.10.2020, 11:11:03
FotoOlimpik

Thomas Mueller to bez dwóch zdań jeden z najważniejszych piłkarzy Bayernu Monachium w ostatnich latach. Niemiec od lat ma ogromny wpływ na grę i sukcesy FCB.

Ogółem rzecz biorąc Thomas Mueller od momentu swojego debiutu w zespole rekordowego mistrza Niemiec, rozegrał już łącznie 541 spotkań, zaś jego robiący wrażenie dorobek to 202 bramki oraz 196 asyst! Ponadto mówimy o 26 tytułach!

Nie tak dawno temu wychowanek bawarskiego klubu napisał tekst na „Linkedin”, w którym dał jasno do zrozumienia, że w jego karierze nigdy tak naprawdę nie chodziło o tytuły, lecz o uczucie zwycięstwa.

− Dla mnie osobiście, w futbolu nigdy nie chodziło o tytuły czy trofea. Zawsze chodziło o uczucie zwycięstwa. Czy to w meczu testowym na treningu, w Bundeslidze, czy też w finale Ligi Mistrzów. Pragniesz po prostu być najlepszy − powiedział Mueller.

− To całkiem oczywiste, z jakimi wyzwaniami mamy teraz do czynienia. Mieliśmy niewiele czasu na przygotowania. Po wygranej 8:0 nad Schalke znaleźliśmy się w siódmym niebie. Wygraliśmy też SP Europy i Niemiec, ale porażka z Hoffenheim ujawniła nasze pewne słabości − mówił dalej.

Mueller nie ukrywa również, iż dla osiągnięcia swoich wyznaczonych celów zawsze jest gotów przekroczyć wszelkie możliwe granice.

− Dla mnie uczucie zwycięstwa i doświadczenie jest najważniejsze, niezależnie od wagi spotkania. Za każdym razem pragniesz po prostu być najlepszym. Aby to osiągnąć zawsze jestem gotów przekroczyć swoje psychiczne i fizyczne granice − podsumował Thomas Mueller.

źródło: Bundesliga.com
Sklep motoryzacyjny - iParts.pl

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

KOMENTARZE (5)

reklama18.10.2020 11:19
A już myślałem,że powie,że robi to dla kasy;-)
17.10.2020 22:00
17.10.2020 14:35
Też mi się tak zdaje. Trofea zwłaszcza dla piłkarza w wielkim klubie są ostatecznym spełnieniem.
17.10.2020 11:16
Zwycięstwa prowadzą do tytułów i jedno wynika z drugiego. Poza tym mówi to najbardziej utytułowany niemiecki piłkarz w historii :)
17.10.2020 11:15
Nie do końca mu wierzę bo jednak piłkarz gra po to w wielkim klubie by te trofea zdobywać:)