DieRoten.pl
Reklama

Mueller: To oczywiste, że mamy zbyt mały skład

fot.
Reklama

Biorąc pod uwagę obecną kadrę Bayernu Monachium, to wykluczając bramkarzy, zespół rekordowego mistrza Niemiec liczy na ten moment dokładnie 17 zawodników z pola.

Problem ten zauważają nie tylko eksperci piłkarscy, fani Bayernu, ale i również sami zawodnicy. Co prawda do zamknięcia letniego okienka transferowego pozostało jeszcze sporo czasu, jednakże piłkarze FCB coraz częściej powtarzają, że kadra nie jest wystarczająco szeroka.

Zauważa to także Thomas Mueller, który w wywiadzie dla „Sport1” zaznaczył, że mistrzowie Niemiec rozglądają się za nowymi piłkarzami. Podczas rozmowy z dziennikarzem wychowanek „Gwiazdy Południa” poruszył również wiele innych tematów związanych z FCB oraz swoją dalszą karierą.

Jak mogliśmy się dowiedzieć kwestia powrotu do kadry narodowej została już zamknięta, zaś pomocnik w pełni skupia się na swoich obowiązkach w Bayernie. Jeśli jesteście ciekawi co miał do powiedzenia Thomas w sprawie swojej przyszłości i nie tylko, to fragmenty jego wypowiedzi znajdziecie poniżej.

Thomas Mueller na temat:

…nadchodzącego sezonu:

„…Z pewnością nie mogę doczekać się nowego sezonu. Głównie dlatego, że w poprzednim sezonie stoczyliśmy zacięty bój, zaś nasz główny rywal, czyli Borussia Dortmund aspiruje do wygrania tytułu. Wspaniale będzie toczyć walkę od pierwszej kolejki. To czyni Bundesligę atrakcyjną.”

…możliwego powrotu do kadry narodowej:

„…Rozpocznę sezon i dam z siebie wszystko co najlepsze. Temat reprezentacji narodowej jest zamknięty, zostało to wyraźnie zakomunikowane. Nie ma potrzeby zaczynania kolejnej dyskusji.”

…Jerome’a Boatenga:

„…Jerome trenował bardzo dobrze i sprawiał wrażenie zmotywowanego i gotowego do gry piłkarza. Wszystko inne pozostaje w rękach klubu i zawodnika. To oczywiste, że Jerome jest wysokiej jakości piłkarzem.”

…swojej emerytury:

„…Nie mogę doczekać się nowego sezonu. Jeszcze daleka droga przede mną, aby o tym rozmyślać. Moja umowa z Bayernem nadal obowiązuje przez 2 najbliższe lata i nie wiem co się wydarzy, kiedy moja umowa z FCB wygaśnie.”

…pozostania w Monachium i możliwej sprzedaży:

„…Nadal mam ważny kontrakt z Bayernem, zaś Rummenigge powiedział niedawno, że nie jesteśmy klubem, który sprzedaje. Dlatego też nie jest to obecnie tematem, ponieważ jestem gotowy na nowy, ekscytujący sezon.”

…obecnego składu:

„…To oczywiste, że wciąż posiadamy w składzie zbyt mało graczy. Dlatego też klub rozgląda się za nowymi zawodnikami. Zostało już dobitnie podkreślone ostatnio.”

Źródło: Sport1
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...