DieRoten.pl

W ostatnich dwóch spotkaniach niemieckiej reprezentacji narodowej można było gołym okiem zauważyć, że trener Joachim Loew wyciągnął sporo wniosków.

reklama

Selekcjoner kadry narodowej Niemiec postanowił przede wszystkim postawić na młodych piłkarzy, podczas gdy starsi i bardziej zasłużeni zawodnicy znaleźli się na ławce lub też nawet nie zostali powołani.

Jak się później okazało decyzje Joachima Loew były strzałem w dziesiątkę – nasi sąsiedzi zza Odry grali zdecydowanie lepiej, zaś młodzi gracze chcąc pokazać się z jak najlepszej strony prezentowali się wręcz znakomicie – zwłaszcza Kai Havertz czy też Serge Gnabry, który razem z Sane i Wernerem siali postrach w szeregach rywali.

Jedną z „ofiar” przeprowadzanej przez Loewa zmiany pokoleniowej w niemieckiej kadrze jest Thomas Mueller, który co prawda jest nadal powoływany, ale w większości przypadków rozpoczyna pojedynki na ławce rezerwowych. Mimo wszystko wychowanek FCB nie ma z tym większych problemów.

Każdy chce grać od początku, ale tu nie chodzi o indywidualności. Chodzi o pokazanie dobrej twarzy ponownie. Dyskusja o tym kto nie gra, nie prowadzi do niczego. Nikt nie jest zadowolony z ławki, ale tutaj chodzi o drużynę – zaznaczył Niemiec.

− Przeciwko drużynom, które chcą grać w piłkę i zostawiają luki na murawie, trio Sane-Werner-Gnabry z pewnością jest w stanie zranić takie zespoły dzięki swojej niesamowitej szybkości – podsumował Thomas Mueller.

Jeśli chodzi o spotkania niemieckiej reprezentacji, to kolejny mecz podopiecznych Joachima Loewa czeka dopiero 24 marca przyszłego roku, kiedy to „Die Mannschaft” zmierzy się w pojedynku eliminacyjnym do mistrzostw Europy z Holendrami.

źródło: Sport Bild

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (6)

reklama07.12.2018 06:35
Fajnie że odbił się od dna. Życzę mu jak najlepiej bo to Bawarczyk z krwi i kości.
06.12.2018 06:56
Jeśli Muller bedzie grał tak dalej jak w ostatnich paru spotkaniach to myślę że nie będzie miał problemu z odzyskaniem miejsca w pierwszej jedenastce kadry narodowej. W innym przypadku wiadomo ławka.
05.12.2018 20:22
Niedługo znów będzie podstawowym zawodnikiem w kadrze Niemiec.
05.12.2018 19:20
Niech on się cieszy, ze w ogóle dostał powołanie na które na pewno nie zasłużył, być może po prostu za zasługi.
05.12.2018 17:19
Najważniejsze że jest powoływany a jeśli przyjdzie forma to na pewno będzie zaczynał mecz w wyjściowej jedenastce.
05.12.2018 13:39
Ciekawe co się stało z Muellerem bo jego słaba forma to nie był długotrwały proces tylko można powiedzieć, że z dnia na dzień Thomas się pogubił jeszcze za kadencji Guardioli w Bayernie grał całkiem dobrze z Lewym tworzyli całkiem fajny duet, a po odejściu Guardioli pstryk i ktoś wyłączył dobrą formę u Mueller i tak do dziś trzy lata posuchy jakieś przebłyski w pojedynczych meczach, ale tego nie można nazwać wzrostem formy.
Ciekawe czy jest jakiś limit czasu na powrót do formy Muellera, a może zarząd będzie go trzymał w nieskończoność jak dla mnie trzy lata cierpliwości to za dużo, ale czytając wypowiedzi Uliego to i jeszcze 10 lat spokojnie Mueller bez formy posiedzi w Bayernie :)

reklama