DieRoten.pl

Mueller o przyszłości, celach i składzie: Chcemy zostać mistrzami!

13.01.2020, 14:48:26
FotoOlimpik

W niedawno udzielonym wywiadzie dla niemieckiego „Sport1” wypowiedział się pomocnik i wychowanek bawarskiego klubu, a będąc dokładniejszym Thomas Mueller.

Thomas poruszył wiele kwestii związanych nie tylko z klubem, ale i również ze swoja osobą. W rozmowie z dziennikarzem Niemiec odniósł się między innymi do tematu swojej przyszłości oraz zimowych wzmocnień bawarskiego klubu, o których w ostatnim czasie mówi się bardzo głośno.

Mueller zabrał również głos w sprawie walki o mistrzostwo Niemiec. 30-latek zdradził, że „Bawarczycy” są w pełni przekonani co do swoich umiejętności i zapowiedział, że głównym celem FCB jest odrobienie czterech punktów oraz wygranie Bundesligi po raz ósmy z rzędu.

Jeśli jesteście ciekawi, co jeszcze miał do powiedzenia wychowanek bawarskiego klubu, to poniżej znajdziecie fragmenty jego wypowiedzi. Zapraszamy do krótkiej lektury!

Thomas Mueller na temat:

…swojej przyszłości:

„…Koncentruję się na tym, aby rozegrać udany sezon. Jeśli chodzi o to, co się wydarzy latem, to będę rozmawiał z klubem, zastanowię się i zobaczymy w jakim kierunku to wszystko zmierza. W takich sytuacjach każdy przedstawia swoje argumenty. Zobaczymy czy znajdziemy wspólny język.”

…walki o mistrzostwo Niemiec:

„…Jesteśmy w pełni przekonani do swoich umiejętności. Moim zdaniem mamy najwyższą jakość składu w Bundeslidze i jesteśmy najbardziej doświadczeni w wyścigach o tytuły. Naszym celem jest nadrobić te 4 punkty. Tym samym nasz cel jest bardzo jasny. Chcemy zostać mistrzami.”

…roli asystującego:

„…Sam też chciałbym strzelać bramki. Kiedy jednak spoglądam na naszą kadrę, zwłaszcza w ataku, to nie widzę zbyt wielu zawodników, którzy podnoszą swoje głowy we właściwym momencie. Obecnie mamy raczej piłkarzy, którzy wykańczają sytuacje bramkowe.”

…duetu Robbery:

„…Arjen Robben i zwłaszcza Franck Ribery byli wspaniałymi asystentami. Być może dlatego w ostatnich latach jestem bardziej asystującym. Dla nas ofensywnych piłkarzy ważnym jest asystować i strzelać bramki.”

…przygotowań do rundy wiosennej:

„…Z wyjątkiem Serge’a, byliśmy w stanie przejść przez program bardzo dobrze. Do Kataru i tak poleciliśmy z wąską kadrą. Mamy wielu dobrych i młodych piłkarzy, ale jakość leczenia w Monachium jest bardzo wysoka. Mamy więc nadzieję, że kilku naszych piłkarzy wkrótce wróci do nas.”

…możliwych wzmocnień:

„…Wszystko jest możliwe. Mamy wysokie cele, musimy zmierzyć się z sytuacją. Klub wie jak sobie z tym poradzić. Jako piłkarze musimy na boisku robić wszystko, aby uzyskać dobre wyniki.”

…debaty związanej z Neuerem i Nuebelem:

„…To dyskusja, która tworzy się poza naszą drużyną. Oczywiście wewnątrz też podlega to dyskusji, ale nie wpływa to na nas. W piłce wiele się może wydarzyć przez 6 miesięcy, więc nie ma to dla nas znaczenia. Piłkarze, których mamy tutaj posiadają absolutnie topową jakość.”

źródło: Sport1
Sklep motoryzacyjny - iParts.pl

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (1)

reklama13.01.2020 14:57
Matematyka jest prosta, na ten moment mamy cztery punkty straty do lidera czyli tytuł nie jest w naszych rękach. Oczywiście nie możliwe że Lipsk wygra wszystkie mecze ale gdy się potkną musimy być czujni i to wykorzystać. Jesienią mieliśmy kilka spotkań których nie wygraliśmy a powinniśmy, wiosną takiej sytuacji być już nie może bo słono możemy za to zapłacić.

reklama