DieRoten.pl
Reklama

Mueller jedną z opcji na Igrzyska Olimpijskie?

fot. Ł. Skwiot
Reklama

Dokładnie 24 lipca bieżącego roku rozpoczynają się letnie Igrzyska Olimpijskie w Tokio. Jedną z dyscyplin, podobnie jak przed czterema laty będzie piłka nożna.

Wśród reprezentacji, które zakwalifikowały się na Igrzyska w 2020 roku znaleźli się między innymi Niemcy (gospodarzem są oczywiście Japończycy). Trzeba jednak mieć na uwadze, że mowa o drużynie do lat dwudziestu jeden.

Niemniej jednak zgodnie z przyjętymi zasadami, trener może zabrać ze sobą trzech piłkarzy, którzy mają więcej niż 21 lat. Do niedawna mówiło się, że selekcjoner Stefan Kuntz miał wybrać takich zawodników jak Davie Selke (Hertha), Maxi Arnold (Wolfsburg) oraz Maxi Eggestein (Werder).

Z najnowszych doniesień „Kickera” wynika jednak, że 57-latek rozważa powołanie Thomasa Muellera z Bayernu Monachium, który podobnie jak Mats Hummels i Jerome Boateng nie mają już przyszłości w dorosłej reprezentacji Niemiec, którą prowadzi Joachim Loew.

Wychowanek bawarskiego klubu ma być planowany przez Kuntza jako członek kadry na Igrzyska w Tokio, jednakże zanim do tego dojdzie, to zarówno Thomas, jak i monachijczycy muszą wyrazić zgodę.

Warto wspomnieć, że Niemiecki Związek Piłki Nożnej uzgodnił z klubami, że żaden zawodnik nie powinien grać latem w tym samym czasie nie tylko podczas mistrzostw Europy, ale i Igrzysk Olimpijskich.

Źródło: Kicker
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...