DieRoten.pl

Mueller jedną z opcji na Igrzyska Olimpijskie?

13.01.2020, 10:02:46
Ł. Skwiot

Dokładnie 24 lipca bieżącego roku rozpoczynają się letnie Igrzyska Olimpijskie w Tokio. Jedną z dyscyplin, podobnie jak przed czterema laty będzie piłka nożna.

Wśród reprezentacji, które zakwalifikowały się na Igrzyska w 2020 roku znaleźli się między innymi Niemcy (gospodarzem są oczywiście Japończycy). Trzeba jednak mieć na uwadze, że mowa o drużynie do lat dwudziestu jeden.

Niemniej jednak zgodnie z przyjętymi zasadami, trener może zabrać ze sobą trzech piłkarzy, którzy mają więcej niż 21 lat. Do niedawna mówiło się, że selekcjoner Stefan Kuntz miał wybrać takich zawodników jak Davie Selke (Hertha), Maxi Arnold (Wolfsburg) oraz Maxi Eggestein (Werder).

Z najnowszych doniesień „Kickera” wynika jednak, że 57-latek rozważa powołanie Thomasa Muellera z Bayernu Monachium, który podobnie jak Mats Hummels i Jerome Boateng nie mają już przyszłości w dorosłej reprezentacji Niemiec, którą prowadzi Joachim Loew.

Wychowanek bawarskiego klubu ma być planowany przez Kuntza jako członek kadry na Igrzyska w Tokio, jednakże zanim do tego dojdzie, to zarówno Thomas, jak i monachijczycy muszą wyrazić zgodę.

Warto wspomnieć, że Niemiecki Związek Piłki Nożnej uzgodnił z klubami, że żaden zawodnik nie powinien grać latem w tym samym czasie nie tylko podczas mistrzostw Europy, ale i Igrzysk Olimpijskich.

źródło: Kicker

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (6)

reklama13.01.2020 21:14
Z jednej strony fajnie by było, ponieważ mogłoby to być ukoronowanie jego reprezentacyjnej kariery, a z drugiej może nawet forma pożegnania. Trzeba się jednak zdecydować czy lepszym rozwiązaniem nie będzie solidne przygotowanie się do sezonu.
13.01.2020 15:23
Ja byłbym za, fajna przygoda dla Thomasa:)
13.01.2020 12:39
Bardzo dobry sezon Tomka. Należy mu się powrót do kadry!
13.01.2020 10:21
Ja się wcale nie zdziwię jak i jednak jeszcze na Euro pojedzie... Jakiś czas temu Jogi dał taką wypowiedź która pokazywała,że taka furtka jest też jeszcze uchylona.
A czy te IO mu potrzebne...lepiej by się do sezonu porządnie przygotował zamiast po Tokio latać.
13.01.2020 10:11
Muller w obecnej formie to i pierwszej reprezentacji by sie przydal
13.01.2020 10:08
Super sprawa dla Muellera, dołożyły w przypadku (zwycięstwa Niemiec) kolejny tytuł. Dla sportowca super sprawa, ale ciekawe co na to Bayern.

reklama