DieRoten.pl

Moj: Nagelsmann stawia na młodzież

29.01.2022, 00:05:12
Foto Olimpik

Od momentu otwarcia Campusu w sierpniu 2017 roku minęło już trochę czasu. Biorąc pod uwagę ostatnie 2 lata, można odnieść wrażenie, że szkolenie młodzieży zaczyna przynosić coraz większe efekty.

reklama

W ostatnich miesiącach liczne media nieustannie donoszą o kolejnych wielkich talentach Bayernu, które w przyszłości mogą stanowić o sile rekordowego mistrza Niemiec – na ten moment największą furorę robi Jamal Musiala, który od blisko dwóch lat jest graczem pierwszego składu.

Ostatnio w wywiadzie dla „FCB.de” na temat młodzieży bawarskiego klubu wypowiedział się trener FCB do lat 17, czyli Alexander Moj, który podkreślił, że osoba Juliana Nagelsmanna ma wielkie znaczenie w kwestii szkolenia młodzieży „Gwiazdy Południa”.

− Tutaj w U-17 nie mamy żadnych bezpośrednich punktów kontaktowych. Mimo to, Julian lub ludzie z jego zespołu często bywają na Campusie. Informacje otrzymują albo bezpośrednio od nas, trenerów, albo od Holgera Seitza i Jochena Sauera – powiedział Moj.

− Widać, że Julian Nagelsmann i jego zespół stawiają na młode talenty. To bardzo dobry znak dla nas jako trenerów młodzieżówki, ale także dla zawodników – mówił dalej.

− Przyznam, że zauważyliśmy większe znaczenie pracy z młodzieżą w klubie teraz. Chłopcy też to widzą. To ważny znak, aby każdy zdał sobie sprawę, że ma szansę dostać się na szczyt. Nawet w tak wielkim klubie z ogromną jakością – podsumował Alexander Moj.

Wszystko wskazuje na to, że kolejnym graczem po Jamalu Musiali, Josipie Stanisicu oraz Maliku Tillmanie, który na stałe zadomowi się w pierwszym zespole rekordowego mistrza Niemiec, jest Paul Wanner, który regularnie trenuje pod okiem Nagelsmanna od początku stycznia.

źródło: FCB

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (2)

reklama29.01.2022 17:25
Ostatnio trochę sytuacja zmusiła by trener dawał szansę młodym graczom, innego wyboru nie miał. Kilku z nich pokazało się z dobrej strony i trener nie ma teraz innego wyjścia jak dawać im szansę gry.
29.01.2022 14:09
I bardzo dobrze, wie, jak to robić.