"Mogliśmy strzelić trzy czy cztery gole"

Bayern Monachium zremisował na własnym boisku z Arsenalem Londyn 1:1 i pewnie awansował do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Poniżej przedstawiamy pomeczowe wypowiedzi trenerów i piłkarzy obu zespołów.

Pep Guardiola: Zagraliśmy bardzo inteligentnie. Chcieliśmy uniknąć kontrataków ze strony Arsenalu. Naszym celem była kontrola meczu. W pierwszej połowie daliśmy im dojść tylko do jednej szansy. Arsenal czekał na stratę piłki z naszej strony. Po golu na 1:1 mieliśmy przez 15 minut kilka problemów, ale nie były one duże. Jesteśmy zadowoleni, wszystko jest dobrze. Mieliśmy też sporo sytuacji, mogliśmy strzelić trzy czy cztery gole.

Philipp Lahm: Zagraliśmy bardzo dobrze w pierwszej połowie. Mieliśmy mecz pod kontrolą i nie dopuszczaliśmy ich do żadnych sytuacji. Chcę zaznaczyć, że nasz przeciwnik to bardzo dobry zespół. Wypracowaliśmy sobie w pierwszym meczu bardzo dobrą przewagę. W drugiej połowie popełniliśmy troszkę za dużo błędów. Teraz możemy cieszyć się z awansu.

Bastian Schweinsteiger: Chcieliśmy wywrzeć presję na przeciwniku i atakować. Dużo piłkarzy Arsenalu było cofniętych i starali się zwężyć pole gry. Przez to staraliśmy się grać skrzydłami, co nam nieźle wychodziło. Czuję się bardzo dobrze, że mogłem zagrać 90 minut w spotkaniu Ligi Mistrzów i to przeciwko takiej drużynie.

Manuel Neuer: Arsenal wszedł w mecz nie tylko z pasją, ale też w bardzo bojowym nastroju. Pamiętaliśmy o wyniku z poprzedniego sezonu, dlatego wiedzieliśmy, że musimy być czujni.

Arsene Wenger: Ten dwumecz przegraliśmy praktycznie w pierwszym meczu. Dzisiaj powinniśmy w ostatnich 20 minutach wykreować jeszcze więcej sytuacji. Tego niestety nie udało nam się zrobić.

Lukas Podolski: Jeśli przegrywasz 0:2 w pierwszym meczu przeciwko jednej z najlepszych drużyn, to zawsze jest ciężko. Powinniśmy stworzyć sobie dzisiaj więcej sytuacji. Druga stracona bramka w Londynie nas praktycznie "zabiła". Odpadliśmy, dlatego teraz musimy skoncentorwać się na lidze i pucharze.

źródło: fcbayern.de/Bild