Młodzi Bawarczycy zatrzymani!

Po ośmiu wygranych z rzędu, FC Bayern II w końcu stracił punkty w lidze regionalnej. Młodzi zawodnicy z Monachium prowadzeni przez Erika ten Haga w derbowym pojedynku z 1.FC Nuernberg zremisowali 1:1 i 34 punktami na koncie zajmują aktualnie 3. miejsce. Do lidera Kickers Wurzburg tracą 6 punktów, zaś do drugiego miejsca, TSV 1860 II 5 "oczek".

Spotkanie fatalnie zaczęło się dla przyjezdnych, bowiem już w 7. minucie gospodarzom prowadzenie dał strzałem z 14 metrów Maximilian Dittgen. Chwilę później mogło być 2:0, ale w ostatnim momencie dobrze zareagował Daniel Muller, wyłapując uderzenie przeciwnika. W odwecie 10 minut później do siatki trafił Lukas Gortler (17.), doprowadzając do remisu. Dla 20-letniego pomocnika było to trafienie numer 5 w 13 spotkaniu.

Mimo sporej liczby okazji z obu stron wynik spotkania nie zmienił się aż do ostatniego gwizdka.