DieRoten.pl

Mitchell: Alex Nuebel jest utalentowanym bramkarzem

03.08.2021, 06:24:33
Photogenica

Na początku lipca Bayern Monachium oraz AS Monaco osiągnęli porozumienie w sprawie wypożyczenia 24-letniego bramkarza i dotychczasowego numeru dwa w bramce FCB, czyli Alexandra Nuebela.

Niemiecki golkiper trafił do Monaco na zasadzie dwuletniego wypożyczenia, które ma mu pomóc w nabraniu niezbędnego doświadczenia i praktyki meczowej. Nie dalej jak wczoraj odbyła się oficjalna prezentacja Alexa i konferencja prasowa z udziałem zawodnika oraz dyrektora sportowego monakijczyków, czyli Paula Mitchella, który nie krył swojego zadowolenia z faktu pozyskania Nuebela.

− Jesteśmy szczęśliwi, że możemy przedstawić Wam Alexandra Nuebela, który jest utalentowanym bramkarzem. Znam go bardzo dobrze, podobnie jak Niko. Śledzę go od lat, kiedy grał w Schalke i kiedy byłem u władzy w Lipsku powiedział Mitchell.

− Niestety wtedy nie udało nam się go ściągnąć, biorąc pod uwagę zainteresowanie Bayernu Monachium. Myślę, że to dobry krok dla niego, że podpisał kontrakt z AS Monaco mówił dalej dyrektor sportowy AS Monaco.

Paul Mitchell dał również jasno do zrozumienia, że sprowadzając z Bayernu na zasadzie dwuletniego wypożyczenia Alexa Nuebela, Monaco chciało nie tylko podnieść jakość, ale i również zwiększyć konkurencyjność na kolejnej pozycji w swoim zespole.

− Chcemy dać Alexowi tę szansę, by mógł przyzwyczaić się do nowej ligi. Bayern zaoferował nam taką możliwość w postaci dwuletniego wypożyczenia i uważamy, że jest to odpowiedni czas, aby naprawdę się rozwijał. Moim zadaniem jest wprowadzanie do składu konkurencyjnych zawodników dodał.

− Mamy szczęście, że mamy świetną grupę bramkarzy. Kiedy pojawiła się możliwość, aby Alex do nas dołączył, nie wahaliśmy się, aby wnieść więcej jakości i to jest to, co staramy się robić na wszystkich pozycjach. Chcemy się rozwijać i to jest kolejny tego przykład podsumował Paul Mitchell.

źródło: Monaco

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (3)

reklama04.08.2021 12:22
Najwyższy czas, by to wreszcie udowodnił.
03.08.2021 12:57
Jeśli porównać takiego utalentowanego Nuebela z młodszym Donnarumma i to w jakich miejscach kariery są to trzeba trochę wstrzymać konie.
03.08.2021 11:35
Sezon pokaże czy był to dobry ruch z naszej strony.